جام جهانی 2018 ایران

بعد از 12 سال؛ تکرار دوباره نبرد ایران – پرتغال و شماره های 7

فوتبال ترایب- امشب تیم ملی ایران در شرایطی در آخرین مصاف خود در مرحله گروهی به دیدار پرتغال خواهد رفت که ما 12 سال پیش نیز در جام جهانی با این تیم روبرو شدیم.

تیم ملی ایران در جام جهانی 2006 نیز با تیم ملی پرتغال همگروه بوده و در دومین دیدار خود در جام جهانی به مصاف این تیم رفت و در نهایت با نتیجه 0-2 و با گلهای دکو و البته کریستیانو رونالدو از روی نقطه پنالتی مغلوب این حریف نامدار شد.

رونالدو در آن دیدار اولین گل خود را در تاریخ رقابت های جام جهانی به ثمر رساند و تنها ستاره باقیمانده از آن تیم قدرتمند پرتغال است که در نهایت به بهترین رتبه سالهای اخیر خود دست یافته و موفق شد به عنوان چهارمی برسد.

البته رونالدو در آن دوره لباس شماره 17 را بر تن می کرد اما سالهاست عدد شماره 7 به او تعلق دارد و جالب اینجاست این اتفاق برای مسعود شجاعی هم تکرار شده است.

شجاعی نیز تنها بازمانده آن تیم ملی ایران است که همچنان در ترکیب حضور دارد و اتفاقا او نیز آن سال شماره 23 را بر تن می کرد اما حالا شماره 7 را بر تن دارد و اگر در ترکیب باشد، برابر رونالدو مراسم ابتدایی بازی را به عنوان تنها بازمانده های 2 تیم از سال 2006 برگزار خواهد کرد.