جام جهانی 2018 ایران

ایران- پرتغال؛ جام جهانی 2018- به روایت آمار و ارقام

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران امشب در شرایطی به مصاف پرتغال خواهد رفت که آمار و ارقام در طول تاریخ خیلی به سود ما نبوده است اما به نظر می رسد این بار کارلوس کی روش تیمی متفاوت را راهی جام جهانی کرده است.

دیدار امشب دومین بازی ایران و پرتغال در جام جهانی است و این 2 تیم اولین در در جام جهانی سال 2006 به مصاف یکدیگر رفتند که پرتغال با گل های دکو و رونالدو پیروز میدان شد.

پرتغال در 4 دیدار خود با تیم های آسیایی در تاریخ جام جهانی در 3 مسابقه پیروز شده و و تنها یک بار برابر کره جنوبی در سال 2002 مغلوب شده است.

اما اوضاع برای تیم ملی کشورمان مقابل تیم های قاره سبز چندان مساعد نبوده و تیم ملی ایران در جام جهانی، 7 بار برابر اروپایی ها قرار گرفته 6 باخت و 1 مساوی حاصل کار ما بوده است.

رونالدو تا پیش از آغاز این جام جهانی مجموعا در 3 جام قبلی موفق به زدن 3 گل شده بود که 2 تای آن مقابل آسیایی ها بود؛ گلزنی به ایران و کره شمالی در جام های جهانی 2006 و 2010.

برتری 0-1 پرتغال مقابل مراکش با تک گل رونالدو در بازی دوم،  تنها کلین شیت این تیم از جام جهانی 2010 تا به امروز بوده است.

تیم ملی ایران هرگز در سومین بازی خود در مرحله گروهی رقابت های جام جهانی پیروز نشده و 3 شکست و یک تساوی حاصل کار ایران بوده است.