جام جهانی 2018 ایران

هراس از بازی سوم، ایران در جام جهانی 2018 برابر پرتغال نتیجه می گیرد؟

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران فردا شب در شرایطی به مصاف پرتغال خواهد رفت که می تواند با کسب پیروزی در این دیدار راهی مرحله بعد شود اما تاریخ نشان می دهد تیم ملی ایران معمولا در آخرین بازی خود در جام جهانی علیرغم داشتن شانس صعود خیلی خوب نتیجه نمی گیرد.

در ادامه مروری به 4 بازی آخر ایران در ادوار گذشته جام های جهانی خواهیم داشت؛

جام جهانی 1978؛ ایران 1 – پرو 4

ایران در سومین بازی خود در جام جهانی 1978 با تنها یک امتیاز از دیدار با اساتلند به مصاف پرو رفت و با 4 گل برابر این تیم قدرتمند آمریکای لاتین شکست خورد. تک گل تیم ملی ایران را در آن بازی حسن روشن به ثمر رساند تا ایران با یک شکست سنگین و با کسب تنها یک امتیاز از مجموع 3 بازی راهی خانه شود.

جام جهانی 1998؛ ایران 0 – آلمان 2

ایران در آن جام مانند امروز پیش از بازی سوم موفق به کسب 3 امتیاز از دیدار برابر ایالت متحده شده بود و اگرچه یک نیمه مقابل آلمان نامدار ایستادگی کرد، اما در نهایت بیرهوف و کلینزمن در نیمه دوم دروازه ایران را باز کردند تا تیم ملی کشورمان با کسب 3 امتیاز از 3 بازی و شکست با 2 گل در آخرین جدال مقابل آلمان حذف شوند.

جام جهانی 2006؛ ایران 1 – آنگولا 1

با قبول 2 شکست در 2 دیدار اول مقابل مکزیک و پرتغال، سومین دیدار ایران برابر آنگولا تشریفاتی بود اما در نهایت اگرچه ابتدا این آنگولا بود که به گل رسید، اما در دقیقه 71 سهراب بختیاری زاده با یک ضربه سر دیدنی گل تساوی را به ثمر رساند تا ایران در آخرین بازی خود موفق به کسب تک امتیاز شده و با همان اندوخته جام را ترک کند.

جام جهانی 2014؛ ایران 1 – 3 بوسنی

با تساوی مقابل نیجریه و شکست با گل ثانیه های پایانی لیونل مسی برابر آرژانتین، ایران برای صعود به دور بعد نیاز به پیروزی مقابل بوسنی شد و اگرچه قوچان نژاد در دقیقه 80 یکی از 2 گل دریافتی را پاسخ داد، اما در نهایت تیم ملی کشورمان 1-3 مغلوب بوسنی شد تا این بار هم با یک امتیاز به کار خود پایان دهد.