جام جهانی 2018 ایران

جهانبخش: با روحیه فراوان به دنبال غلبه بر پرتغال هستیم

فوتبال ترایب- علیرضا جهانبخش ستاره جوان تیم ملی ایران مدعی شد همه بازیکنن از شکست مقابل اسپانیا ناراحت بودند اما حالا با روحیه فراوان به دنبال غلبه بر پرتغال و صعود به مرحله بعد هستند.

جهانبخش در دومین دیدار تیم ملی برابر اسپانیا جایی در ترکیب ثابت تیم ملی نداشت اما در همان دقایقی که در میدان بود نمایش بسیار خوبی داشته و از بازیکنان موثر تیم ملی لقب گرفت.

جهانبخش گفت: همه از شکست برابر اسپانیا ناراحت بودند. دوست داشتیم امتیاز بگیریم. دیدید اسپانیایی‌ها چقدر بعد از مسابقه خوشحال بودند. گل زدن به ایران اصلاً برای آن‌ها ساده نبود و به سختی توانستند برنده باشند. ولی ما ناراحتیم که نشد امتیاز بگیریم، اما خب داریم به بازی پرتغال فکر می‌کنیم. تمام تمرکزمان را روی آن مسابقه گذاشته‌ایم تا ان‌شا‌ءالله ببریم.

ناراحتی ما هم ناراحتی مثبت است، چون نتوانستیم با وجود بازی خوب، از اسپانیا امتیاز بگیریم. شرایط خوبی داشتیم و متأسفانه روی یک بدشانسی گل خوردیم. تنها چیزی که می‌توانم از رسانه شما به مردم بگویم این است که خیلی انرژی و انگیزه دارم که بازی بعدی ۳ امتیاز را به دست بیاوریم.

اسپانیا از ابتدا تمرکزش را روی حمله گذاشت، چون به برد نیاز داشت. همه انرژی خود را گذاشته بودند تا نتیجه بگیرند. می‌دانستیم بازی سخت می‌شود و باید همه چیز را کنترل کنیم. خیلی خوب دفاع کردیم و بعد از گلی که با بدشانسی خوردیم، تلاش کردیم جبران کنیم. موقعیت داشتیم ولی افسوس. دروازه اسپانیا قفل شده بود و می‌توانستیم یک گل بزنیم.

لایی امیری هم فوق العاده بود. در رختکن با بچه‌ها درباره لایی وحید حرف می‌زدیم. او خیلی خوب بازی کرد. نمی‌توانم تک ‌تک اسم ببرم. همه عالی بودند. با هم دفاع کردیم و با هم حمله. تک‌ تک بازیکنان فوق العاده بودند. الان سرشار از انگیزه هستیم. کلی روحیه داریم که پرتغال را ببریم و صعود کنیم.متأسفانه یک‌سری چیز‌ها گفتنی نیست. ولی من درباره داوری هم یک چیز بگویم. در خیلی از صحنه‌ها می‌شد بازیکنان اسپانیا کارت بگیرند ولی داور راحت از کنارش می‌گذشت. واقعاً عجیب بود. متأسفانه هرچه که دلیلش بود، باعث شد تا تمام صحنه‌های ۵۰-۵۰ را به نفع اسپانیا بزند.

در بازی اول استرس خیلی خیلی زیاد بود. من در این چند سال هیچ‌وقت چنین استرسی را نه در خودم و نه در تیم ندیدم. بازی اول شرایط سختی داشت که متأسفانه به خاطر همین، دوقلوی پایم آسیب دید. قبل از بازی اسپانیا هم با کادر فنی حرف زدم و گفتند ریسک نکنیم و از ابتدا بازی نکن. برای همین روی نیمکت نشستم. ولی خیلی انگیزه دارم و می‌خواهم تمام انرژی‌ام را برای بازی پرتغال بگذارم.