جام جهانی 2018 ایران

ایران- پرتغال؛ آیا کارلوس کی روش ریسک خواهد کرد؟

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در دیدار مقابل پرتغال به پیروزی نیاز دارد و ممکن است به این دلیل کارلوس کی روش تغییراتی در ترکیب اولیه ایجاد کند. در ادامه تغییرات احتمالی را بررسی خواهیم کرد؛

بیرون رفتن یکی از هافبک دفاعی ها

سعید عزت اللهی و امید ابراهیمی در دیدار برابر اسپانیا نمایش بسیار خوبی داشتند اما تیم ملی ایران در دیدار مقابل پرتغال به پیروزی نیاز دارد و باید دید آیا کارلوس کی روش در این مورد ریسک کرده و با بیرون کشیدن یکی از هافبک های دفاعی خود هجومی تر بازی می کند یا اینکه همچنان با 2 هافبک دفاعی آرایش اولیه را وارد میدان خواهد کرد.

ورود میلاد محمدی به ترکیب

اخباری در مورد احتمال آسیب دیدگی احسان حاج صفی و غیبت او در دیدار برابر پرتغال شنیده شده که اگر صحت داشته باشد، کارلوس کی روش از میلاد محمدی که با پرتاب اوت جالب خود در دیدار مقابل اسپانیا تبدیل به سوژه ای جهانی شده بود در دیدار برابر پرتغال استفاده خواهد کرد.

ورود پژمان منتظری به جای رامین رضاییان

تیم ملی پرتغال قدرت هجومی فراوانی دارد و به همین دلیل ممکن است کارلوس کی روش ترجیح بدهد در پست دفاع راست از بازیکنی با ویژگی بیشتر تدافعی مانند پژمان منتظری به جای رامین رضاییان استفاده کند زیرا در صورت پذیرش گل، شانس ایران برای بازگشت مقابل پرتغال بسیار کاهش خواهد یافت.

بازگشت علیرضا جهانبخش به ترکیب

کارلوس کی روش در دیدار برابر اسپانیا علیرضا جهانبخش را در کمال تعجب روی نیمکت قرار داد و در نیمه دوم از او استفاده کرد اما با توجه به اینکه ایران باید برای صعود پرتغال را مغلوب کند نیاز به مهره های هجومی باتجربه دارد و جهانبخش می تواند گره گشای ایران لقب بگیرد.

سردار آزمون از ترکیب خارج می شود؟

علیرغم انتقادات شدید در فضای مجازی، بعید است سردار آزمون حداقل در ترکیب ابتدایی ایران برابر پرتغال جایی نداشته باشد اما اگر شرایط بازی به شکلی پیش رفت که ایران نیاز به گل داشت، ممکن است شاهد حضور رضا قوچان نژاد به جای او باشیم.