جام جهانی 2018 آلمان

آلمان 2 – 1 سوئد؛ تونی کروس ژرمن ها را در جام نگه داشت

فوتبال ترایب- تیم ملی آلمان موفق شد در دیداری دشوار و با گل دقیقه 94 تونی کروس سوئد را مغلوب کرده تا همچنان برای صعود به دور دوم جام جهانی 2018 شانس داشته باشد.

بازی با برتری آلمان آغاز شد و این تیم در دقیقه 10 صاحب فرصت شد که دراکسلر در دهانه دروازه می توانست به گل برسد  اما ضربه دراکسلر را روی خط مدافع سوئد دفع کرد.

اما در ادامه سوئد هم حملات خود را آغاز کرد و در دقیقه 32 و روی پاس اشتباه تونی کروس و ضربه چیپ تویوونن به گوشه دروازه نویر به گل اول دست یافت. در ثانیه های پایانی نیمه اول نویر ضربه سر بازیکن سوئد را به زیبایی مهار کرد تا 45 دقیقه نخست با برتری 0-1 سوئد به پایان برسد.

اما آلمان در همان ابتدای نیمه دوم به گل رسید. حرکت ورنر و پاس تیمو مورا را مارکو رویس با زانو تبدیل به گل کرد. دقیقه 80 پاس عالی برای ورنر در دهانه دروازه با ضربه بی دقت این بازیکن به بیرون رفت.

در دقیقه 83 بواتنگ از زمان اخراج شد تا کار برای آلمان دشوار شود اما تونی کروس در دقیقه 94 با یک ضربه ایستگاهی دیدنی موفق به زدن گل دوم شد تا آلمان 10 نفره رویای صعود خود را زنده نگه دارد.

تیم ملی آلمان
مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، جروم بواتنگ، جاشوا کیمیچ، یوناس هکتور(87- جولین برانت)، سباستین رودی(31- ایلکای گون‌دوغان)، تونی کروس، توماس مولر، مارکو رویس، جولین دراکسلر(46- ماریو گومز) و تیمو ورنر
سرمربی: یواخیم لوو

تیم ملی سوئد

روبین اولسن، آندریاس گرانکوئیست، ویکتور لیندلوف، مایکل لاستینگ، لودویگ آگوستینسون، سباستین لارسن، آلبین اکدال، ویکتور کلاسن(74- جیمی دورماز)، امیل فورسبرگ،مارکوس برگ(90- ایساک تلین) و اولا تویوونن(78- جان گیدتی).

سرمربی: یان اندرسون