جام جهانی 2018 ایران

مهدوی کیا: برای غلبه بر پرتغال باید رونالدو را مهار کنیم

فوتبال ترایب- مهدی مهدوی کیا، ستاره سابق فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد تیم ملی کشورمان در روز پایانی بر تیم ملی پرتغال غلبه کرده و راهی دور بعدی جام جهانی شود.

ایران برای اولین صعود خود در تاریخ جام جهانی باید در هفته سوم مرحله گروهی تیم ملی پرتغال را شکست دهد و مهدی مهدوی کیا که زننده گل پیروزی اولین برد ایران در تاریخ جام جهانی بوده رمز آن را مهار رونالدو می داند.

مهدی مهدوی کیا گفت: تا اینجای کار با بردی که مقابل مراکش کسب کردیم سه امتیاز گرفتیم و تا روز آخر امیدوار به صعود هستیم. مهمترین بازی تیم هم مقابل مراکش بود که خوشبختانه دست پر از زمین خارج شدیم.

شاید از دیدگاه کسانی که فوتبال بین المللی را دنبال می کنند دفاع مطلق داشتیم. نمی توانیم هم بگوییم نداشتیم. چون در نیمه اول با ۸ الی ۹ نفر فقط دفاع می کردیم. اما بعد از گلی که خوردیم جلو کشیدیم و بازی خوبی را انجام دادیم. در واقع نشان دادیم که در بخش حمله هم پتانسیل لازم را داریم و می توانیم حملات خطرناکی داشته باشیم.

امیدوارم پرتغال را مغلوب کنیم. کار سختی است اما باید امیدوار به برد بود تا عملکردی که تیم داشته است منجر به صعود تیم ملی شود. خیلی ها می گویند دفاعی بازی می کنیم اما در نیمه دوم بازی با اسپانیا نشان دادیم پتانسیل بازی هجومی را داریم.

همه جای دنیا انتقادات وجود دارد که حالا انتقاد از سردار آزمون زیاد شده است..باید دید کی روش از او چه چیزی خواسته است. برخی بازیکنان از دید کارشناسان عملکرد خوبی ندارند اما همان بازیکن در زمین مسابقه، همان کاری را می کند که مربی از او خواسته است.به نظرم تمام بازیکنان با توان بالایی بازی کردند. بضاعت فوتبال ما در همین حد است.

کی روش به خواسته خودش رسیده است. در دفاع فوق العاده‌ایم اما در نیمه دوم بازی با اسپانیا نشان دادیم پتانسیل بالایی داریم. امیدوارم که صعود کنیم. به این موضوع امیدوارم و مثل تمام مردم ایران آرزو می کنم این اتفاق بزرگ بیافتد.

بزرگترین نقطه قوت پرتغال همین بازیکن است که تا اینجای کار هم یک تنه برای پرتغال گلزنی کرده است. اما فوتبال است و باید بازی تیمی انجام داد. مثلا شما می ‌بینید مسی نمی تواند یک تنه کاری کند. باید رونالدو را مهار کنیم تا بتوانیم به نتیجه دلخواه برسیم.