جام جهانی 2018 ایران

با کارلوس کی روش در تیم ملی؛ تا پایان جام ملت های آسیا؟

فوتبال ترایب- اگرچه کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران پیش از جام جهانی با قطعیت در مورد پایان کار خود بعد از جام صحبت می کرد، اما حالا او موضع کاملا متفاوتی با چند هفته قبل دارد.

تنها چند هفته بعد از ناکامی در جام ملت های آسیا سال 2011، کارلوس کی روش هدایت تیم ملی ایران را در دست گرفته و خیلی سریع این تیم را تبدیل به قدرت اول فوتبال آسیا کرد.

2 صعود متوالی به عنوان صدرنشین به جام جهانی و نمایش های فوق العاده در هر 2 جام باعث افزایش محبوبیت این سرمربی پرتغالی شده اما کی روش در ماه های اخیر بارها با ابراز گله از شرایط مدعی شده بود که قطعا بعد از جام جهانی از تیم ملی جدا شده و حتی در قرعه کشی جام ملت های آسیا نیز به دلیل مشخص نبودن شرایط خود شرکت نکرد.

اما این سرمربی پرتغالی امروز پیش از تمرینات مدعی شد در صورت توافق با فدراسیون مشکلی برای ادامه کار ندارد و این بدان معناست که ممکن است باز هم کی روش روی نیمکت تیم ملی قرار بگیرد.

کارلوس کی روش امروز در مصاحبه خود گفت: همانطور که گفتم الان زمانی نیست که راجع به آینده صحبت کنیم. الان باید راجع به حال صحبت کنیم. این صحیح است ما صحبت های رسمی با هم داشتیم الان می خواهم روی حال و بازی پرتغال تمرکز کنم. بین من و فدراسیون فوتبال مشکلی نیست ، همانجوری که گفتم اگر بخواهم توافق کنیم اگر کسانی که برنامه ها لطمه زدند بازهم بخواهند این کار را تکرار کنند ما این کار را نمی کنیم. الان بازی با پرتغال مهم است و بگذارید تمرکزم را روی این بازی بگذارم.

با این تفاسیر به نظر می رسد حداقل تا پایان جام ملت های آسیا شاهد ماندن کی روش خواهیم بود تا برای اولین بار بعد از انقلاب فاتح این بازی ها شویم و در آن مقطع، فرصت تصمیم گیری مجدد برای هر 2 طرف ایجاد خواهد شد.