جام جهانی 2018 ایران

ایران در چه حالاتی به دور دوم جام جهانی 2018 صعود می کند؟

فوتبال ترایب- شکست برابر اسپانیا در روز دوم با چاشنی بدشانسی باعث شد تیم ملی ایران حالا برای صعود به دور دوم کار دشواری داشته باشد. ایران تقریبا در بیشتر حالات چاره ای جز غلبه بر پرتغال ندارد و در شرایطی خاص و نادر با تساوی هم راهی دور بعد خواهد شد.

در ادامه حالات مختلف احتمال صعود ایران به دور بعدی جام جهانی 2018 را بررسی خواهیم کرد؛

حالت اول:

تیم ملی ایران باید پرتغال را در روز پایانی مغلوب کند زیرا به احتمال فراوان مراکش حذف شده حرفی برای گفتن مقابل تیم ملی اسپانیا نخواهد داشت و در این صورت صعود لاروخا قطعی است و با توجه به اینکه پرتغال نیز از نظر شرایط گل زده از ایران موقعیت بهتری دارد، ما چاره ای جز کسب 3 امتیاز برابر رونالدو و همبازیانش نخواهیم داشت.

حالت دوم:

اما شاید نکته تلخ این باشد که حتی اگر تیم ملی اسپانیا مقابا مراکش به تساوی هم برسد صعود این تیم قطعی خواهد شد و ما باز هم برای رفتن به دور بعدی باید در روز پایانی تیم ملی پرتغال را شکست دهیم زیرا در صورت تساوی 4 امتیازی خواهیم شد و پایین تر از اسپانیای 5 امتیازی و پرتغال 5 امتیازی قرار خواهیم گرفت.

حالت سوم:

در صورت شکست اسپانیا با اختلاف یک گل مقابل مراکش و به پایان رسیدن دیدارتیم ایران مقابل پرتغال، ایران و اسپانیا هم امتیاز خواهند شد و باید به تعداد گل های زده رجوع کرد زیرا تفاضل گل 2 تیم برابر است اما که با توجه به تساوی 3-3 اسپانیا مقابل پرتغال شانس لاروخا برای صعود بیشتر است مگر آنکه دیدار ایران مقابل پرتغال با تساوی پر گلی به پایان برسد.

حالت آخر:

تیم ملی ایران تنها در یک صورت با تساوی برابر پرتغال هم راهی دور دوم خواهد شد که تیم ملی اسپانیا با اختلاف 2 گل مغلوب مراکش شود که با توجه به قدرت لاروخا و بی انگیزه بودن مراکش از پیش حذف شده، این اتفاق بسیار بعید و دور از ذهن به نظر می رسد.