جام جهانی 2018 اروپا

کرواسی 0 – 3 آرژانتین؛ مسی و رفقا در آستانه حذف

فوتبال ترایب- تیم ملی آرژانتین با ارائه نمایشی انتقاد برانگیز با 3 گل مغلوب کرواسی شد تا شانس های این تیم برای صعود به دور دوم به حداقل برسد.

در اوایل بازی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد. در دقیقه 20 روی اشتباه بد سوباشیچ، انزو پرز می توانست دروازه خالی کرواسی را باز کند اما ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

در ادامه ایوان پریشیچ درون محوطه آرژانتین صاحب موقعیت شد اما ضربه زمینی او با دفع کابایرو همراه بود. در اواخر نیمه اول مانزوکیچ با ضربه سر می توانست زننده گل اول باشد اما این اتفاق رخ نداد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم با برتری کرواسی آغاز شد. کابایرو با اشتباهی عجیب توپ را به آنته ربیچ تقدیم کرد تا مهاجم کروات با ضربه ای زیبا دروازه آرژانتین را در دقیقه 53 باز کند.

در ادامه حملات نصقه و نیمه آلبی سلسته بی نتیجه ماند. در دقیقه 80 لوکا مودریچ با جا گذاشتن مدافع پیش روی خود، با ضربه ای زیبا و دقیق توپ را به گوشه دروازه کابایرو فرستاد.

در دقیقه 90 و با دفع ناقص کابایرو روی ضربه پریشیچ، راکیتیچ دروازه خالی را باز کرد تا کرواسی با 3 گل حریف پرآوازه خود را مغلوب کند.

تیم ملی آرژانتین

ویلفرد کابایرو، گابریل مرکادو، نیکولاس اوتامندی، نیکولاس تالیافیکو، خاویر ماسکرانو، انزو پرز(68- پائولو دیبالا)، ادواردو سالویو(56- کریستین پاوون) ، مارکوس آکونا، لیونل مسی، ماکسیمیلیانو مسا و سرخیو آگوئرو(54- گونسالو ایگواین).

سرمربی: خورخه سامپائولی

تیم ملی کرواسی

دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ، ایوان راکیتیچ، مارسلو بروزوویچ، لوکا مودریچ، آنته ربیچ (57- آندری کراماریچ) ، ایوان پریشیچ(82- متئو کوواچیچ) و ماریو مانژوکیچ(3+90- وردان کورلوکا).

سرمربی: زلاتکو دالیچ