جام جهانی 2018 ایران

5 لحظه سرنوشت ساز دیدار ایران مقابل اسپانیا در جام جهانی روسیه 2018

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران نمایشی فوق العاده و سزاوارانه مقابل تیم ملی اسپانیا در جام جهانی انجام داده و در نهایت با یک گل اتفاقی مغلوب این رقیب پرآوازه شد. در ادامه لحظات تاثیرگذار و سرنوشت ساز را در این دیدار به یاد ماندنی بررسی خواهیم کرد.

ضربه ایستگاهی داوید سیلوا

تیم ملی ایران بازی را بسیار خوب آغاز کرد و دفاع منسجمی برابر مالکیت توپ لاروخا داشت اما یک بدشانسی و تغییر جهت ضربه ایستگاهی داوید سیلوا داشت باعث باز شدن دروازه تیم ملی ایران در دقیقه 25 می شد که علیرضا بیرانوند خیلی سریع متوجه تغییر مسیر شده و با یک جایگیری خوب مانع باز شدن دروازه ایران شد.

موقعیت گل کریم انصاری فرد

در اوایل نیمه دوم و در دقیقه 53، کریم انصاری فرد در محوطه جریمه اسپانیا صاحب بخت بسیار خوبی شد و با یک ضربه روپا دروازه دخیا را تهدید کرد اما این فرصت با کمترین اختلاف ممکن از کنار دروازه زد شد تا بهترین بخت ایران برای گلزنی از دست برود.

گل اتفاقی دیگو کاستا

کمتر از یک دقیقه بعد از بدشانسی کریم انصاری فرد در محوطه لاروخا، این دیگو کاستا بود که با خوش شانسی تمام و بعد از برخورد ضربه رامین رضاییان به پایش موفق به گلزنی شد تا ایران در لحظه ای که باید گل می زد، دروازه خود را باز شده ببیند.

گل آفساید و شادی نافرجام

در اواسط نیمه دوم سعید عزت اللهی موفق شد با پاس مهدی طارمی در محوطه جریمه اسپانیا گل تساوی را به ثمر برساند و در لحظاتی که بازیکنان تیم ملی ایران مشغول به شادی کردن بودند، داور این گل خاطره انگیز را آفساید اعلام کرد تا برتری اسپانیا استمرار پیدا کند.

لایی تاریخی امیری به پیکه

در دقیقه 80 وحید امیری بازیکن خستگی ناپذیر تیم ملی ایران در گوشه زمبن یک لایی به یادماندنی به جرارد پیکه زد و ارسالی فوق العاده روی دروازه داشت اما ضبه سر مهدی طارمی با اختلاف کمی به بیرون رفت تا اسپانیا در نهایت با همان یک گل ایران را مغلوب کند.