جام جهانی 2018 ایران

گزارش مارکا: اسپانیا شانسی ایران را مغلوب کرد

فوتبال ترایب- نشریه مارکا در گزارشی برد اسپانیا برابر ایران را اتفاقی توصیف کرد. مارکا در گزارش خود نوشت تک گل  دیگو کاستا که اوایل نیمه دوم باعث شد یک پیروزی دشوار برای اسپانیا مقابل ایران در استادیوم کازان آرنا رقم بخورد.

اما این عملکرد و اینکه تیم ملی اسپانیا به عنوان مدعی قهرمانی که در باز کردن خط دفاع ایران ناکام باشد امیدوار کننده نیود و اسپانیا تنها با خوش شانسی دیگو کاستا و برخورد ناگهانی یک توپ به او به گل رسید اما به هر حال باید قدر این 3 امتیاز را دانست زیرا حالا اسپانیا هم امتیاز با پرتغال در صدر جدول گروه دوم قرار دارد.

فرناندو هیرو 2 تغییر نسبت به بازی پرتغال در ترکیب ایجاد کرده و ناچو و کوکه به ترتیب جای خود را به دنی کارواخال و لوکاس واسکز دادند.

اگرچه از همان ابتدای بازی مالکیت توپ با اسپانیا بود اما ایران دفاع منسجمی داشت و البته خطاهای زیادی انجام داد. 6 بازیکن دژ دفاعی تیم ملی ایران را تشکیل داده بودند که 4 نفر از این بازیکنان جلوتربازی می کردند و همین کار اسپانیا را دشوار کرده بود.

کاستا در اواخر نیمه اول یک موقعیت خوب را هدر داد و این ایرانی ها بودند که با خوشحالی به خاطر تساوی بدون گل راهی رختکن شدند اما با شروع نیمه دوم، اشتباه رامین رضاییان در دفع توپ باعث شد تا توپ به پای کاستا برخورد کرده و وارد دروازه شود اسپانیا با یک گل از ایران جلو افتد.

در ادامه ایران موفق به زدن گل هم شد که توسط ویدیوچک پذیرفته نشد. در دقیقه 80 لایی فوق العاده امیری به جرارد پیکه و ارسال او باعث شد مهدی طارمی را صاحب موقعیت شود اما که ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت تا بهترین موقعیت ایران هم از دست برود.