جام جهانی 2018 اسپانیا

واکنش اسپانیایی ها: ایران حریفی دشوار و دفاعی بود

فوتبال ترایب- بازیکنان و کادر فنی تیم ملی اسپانیا علیرغم دفاعی خواندن ایران، به تمجید از این تیم پرداخته و مدعی شدند تیم کارلوس کی روش برای آنها حریف سرسختی بوده است.

فرناندو هیه رو گفت: بازی بسیار دشواری بود اما انتظار یک بازی سخت را داشتیم. ما در 20 دقیقه ابتدایی، بازی را خوب آغاز کردیم اما به دلیل خطاهای زیاد حریفسرعت کار ما گرفته شد. در نیمه دوم، تغییراتی انجام دادیم و تلاش کردیم مالکیت را در اختیار ما باشد تا به گل رسیدیم. بعد از زدن گل ایران دوباره نشان داد چه حریف پیچیده ای است است و حفظ نتیجه 1-0 مقابل تیمی که خوب کار می کرد و بازی های زیادی را بدون شکست سپری کرده، دشوار بود. بازی های جام جهانی برای تمام تیم ها سخت است.

در این جام، 32 تیم برتر جهان حضور داشته و بازی ها بسیار دشوار هستند. ایران تیم آماده ای بوده و ما می دانستیم کار شواری داریم. تیم ایران از نظر فیزیکی قدرتمند است و  آنها 7 سال است زیر نظر کارلوس کی روش کار کرده اند.

سرخیو راموس گفت: تیم ایرانی خیلی دفاعی بود و من یاد دفاع اتوبوسی افتادم. ما باید زودتر به گل می رسیدیم اما خوشحالم که در نهایت به پیروی رسیدیم. ایرانی ها خیلی پرتلاش هستند و قطعا حریف دشواری برای پرتغال خواهند بود.

دیگو کاستا گفت: ایران عقب کشیده بود و چند لایه دفاع می‌کرد. حریف ما در نیمه اول آنها خیلی وقت تلف کردند اما ما در نهایت پیروز شدیم و حالا به ادامه جام فکر می‌کنیم. در حقیقت روی صحنه گل کمی خوش شانس بودیم اما به خاطر گلزنی بسیار خوشحالم چون بازی فشرده و نزدیکی بوده و ایران خیلیتدافعی بازی می‌کرد.

دنی کارواخال گفت: دفاعی بودن ایران، بخشی از فوتبال است اما حریف خیلی وقت تلف می کرد. فرناندو هیه رو به ما گفته بود که ایران حریف سختی است. آنها اجازه نمی دادند بازی ریتم خود را دنبال کند و داوران مجبور شدند بارها بازی را متوقف کنند و تیم ملی ایران سرعت بازی را خیلی کم می کرد.