جام جهانی 2018 ایران

ایران 0 – 1 اسپانیا؛ مغلوب سربلند

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران علیرغم نمایش فوق العاده ای که در دیدار برابر اسپانیا داشت، با یک گل مغلوب این تیم شد تا در رده سوم جدول گروه دوم قرار گیرد.

در 20 دقیقه ابتدایی، مطابق انتظار بازی با مالکیت توپ بیشتر اسپانیا گذشت اما آنها قادر به خلق موقعیت چندان مهمی نبودند. در اوایل بازی کریم انصاری فر پست محوطه اسپانیا صاحب فرصت شد اما ضربه زمینی او به بیرون رفت. در دقیقه 25 داوید سیلوا می توانست با یک ضربه ایستگاهی و تغییر جهت آن دروازه ایران را باز کند اما بیرانوند توپ را در اختیار گرفت.

ضربه خطرناک داوید سیلوا در دقیقه 31 به شکل خطرناکی از روی دروازه ما رد شد. در دقایق پایانی نیمه اول بازی در دستان لاروخا بود و آنها روی دروازه ایران خیمه زده بودند اما موقعیت مهمی ایجاد نکردند تا 45 دقیقه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم هم با برتری اسپانیا آغاز شد و این تیم می توانست در دقیقه 50 به گل برسد اما بیرانوند در 2 مرحله عکس العمل زیبایی روی شوت بوستکس داشت.

در دقیقه 53 سانتر بلند امیری با دفع ناقص مدافعان اسپانیا به کریم انصاری فرد رسید اما ضربه محکم او با فاصله ای کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

اما در دقیقه 54 اسپانیا به گل رسید. رامین رضاییان قصد داشت توپ را دفع کند اما ضربه او با برخورد به پای دیگو کاستا با بدشانسی وارد دروازه ایران شد.

در دقیقه 62 ما روی ارسال یک ضربه آزاد توسط سعید عزت اللهی به گل رسیدیم اما مردود اعلام شد. دقایقی بعد و روی یک شلوغی اسپانیا در آستانه زدن گل دوم بود اما رامین رضاییان توپ را از روی خط جمع کرد.

در دقیقه 81 وحید امیری با یک حرکت فوق العاده به پیکه لایی انداخت اما ضربه سر طارمی ارسال او از بالای دروازه به بیرون رفت تا در نهایت اسپانیا با همان یک گل ایران را مغلوب کند.

تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند- رامین رضائیان- مرتضی پورعلی گنجی- مجید حسینی- حاج صفی(69 میلاد محمدی)- امید ابراهیمی- سعید عزت اللهی- وحید امیری(86 سامان قدوس)- مهدی طارمی- سردار آزمون- کریم انصاری فرد (74 علیرضا جهانبخش)

سرمربی: کارلوس کی روش   

تیم ملی اسپانیا:

داوید دخیا- جرارد پیکه- سرخیو راموس- دنی کارواخال- یوردی آلبا- سرخیو بوسکتس- ایسکو- داوید سیلوا- آندرس اینیستا(71 کوکه)- لوکاس واسکز(79 آسنسیو)- دیگو کاستا(89 رودریگو آسپاس)

سرمربی: فرناندو هیرو