جام جهانی 2018 ایران

ایران- اسپانیا؛ ترکیب احتمالی و جا به جایی ها چه خواهد بود؟

فوتبال ترایب- امشب تیم ملی ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی برابر اسپانیا به میدان خواهد رفت و اگرچه قاعده ای مبنی بر اینکه نباید به ترکیب تیم برنده دست زد وجود دارد، اما کی روش ممکن است در بعضی از مهره ها جا به جایی ایجاد کند.

در ادامه تغییرات احتمالی ترکیب تیم مل ایران مقابل اسپانیا را بررسی می کنیم؛

مجید حسینی

مدافع جوان استقلال احتمالا زوج مرتضی پورعلی گنجی در دیدار مقابل اسپانیا خواهد بود. روزبه چشمی در تمرینات روز یکشنبه آسیب دیده و ادامه جام جهانی را از دست داد تا احتمالا از بین مجید حسینی یا پژمان منتظری یکی زوج پورعلی گنجی در خط دفاعی باشد.

میلاد محمدی

کمتر کسی انتظار داشت میلاد محمدی مدافع جوان چپ تیم ملی ایران در بازی اول برابر مراکش غایب باشد اما کارلوس کی روش ترجیح داد از احسان حاج صفی در این پست استفاده کند که اتفاقا کمی در دقایق ابتدا نیز متزلزل نشان داد و با توجه به سرعت وینگرهای اسپانیا، ممکن است میلاد محمدی در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

سعید عزت اللهی

هافبک جوان تیم ملی ایران در اولین دیدار در جام جهانی مقابل مراکش به دلیل مصدومیت غایب بود اما با توجه به اعتقاد ویژه ای که کی روش به او دارد، احتمالا در کنار امید ابراهیمی در میانه میدان بازی کرده و یا مسعود شجاعی بیرون خواهد نشست یا شجاعی جلوتر رفته و کریم انصاری فرد از ترکیب خارج خواهد شد.

سامان قدوس

مهاجم جوان تیم ملی ایران در همان 10 دقیقه حضورش در دیدار مقابل مراکش بسیار خوب کار کرده و از عوامل اصلی تک گل ایران لقب گرفت. قدوس ممکن است در دیدار فردا به عنوان وینگر و به جای بازیکنانی چون انصاری فرد یا وحید امیری به میدان برود.

مهدی طارمی

مهاجم جوان تیم ملی ایران نیز در همان دقایق کوتاه بازی مقابل مراکش بسیار باتحرک و باانگیزه بود و با توجه به تکنیک بالا و توانایی خطر گرفتن از مدافعان حریف، ممکن است در ترکیب اصلی تیم ملی به جای وحید امیری قرار بگیرد.