جام جهانی 2018 ایران

کارلوس کی روش: نگران هر 23 بازیکن اسپانیا هستم

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران در خصوص دیدار برابر تیم ملی اسپانیا و البته حضور فرناندو هیه رو روی نیمکت لاروخا به جای جولن لوپتگی صحبت کرد. فردا شب تیم ملی ایران در شرایطی به مصاف اسپانیا خواهد رفت که در اولین بازی خود برابر مراکش پیروز شده و صدرنشین گروه دوم جام جهانی است.

اخراج لوپتگی و روی کار آمدن هیرو: همیشه چیزی جدید را در فوتبال پیدا می کنیم. هرچیزی می تواند در هر زمانی تغییر کند. شرایط لوپتگی موردی عجیب است. هیرو را خوب می شناسم و او بهترین فرد ممکن برای متحد کردن تیم چند دسته شده اسپانیاست و او می تواند این تیم از هم پاشیده را به خوبی متحد کند.

دیدار برابر تیم ملی اسپانیا: نگران هر 23 بازیکن اسپانیا هستم (خنده). آن ها در کنار پرتغال، آلمان و برزیل جزو تیم های مدعی جام هستند. نگران بازیکنان تیم خودم نیستم زیرا آن ها متمرکز هستند و نگرش مثبتی دارند. اینیستا، ایسکو، آسنسیو و … بازیکنانی هستند که همه از توانایی های ان ها مطلع هستیم. اگر یک ستاره در اسپانیا نباشد، دیگری هست. ما همانند اسپانیا در تیم خود سوپرمن نداریم اما می توانیم فوق العاده مسئولانه و فداکارانه بازی کنیم.

فردا تلاش می کنیم تا یک بازی مسئولانه و خوب همراه با صداقت و شدت لازم را ارائه دهیم. محکوم به ارائه یک بازی خوب برابر اسپانیا هستیم. اسپانیا سبک فوتبال بسیار دشواری دارد که در آن باید توپ به موقع کنترل شود. نگرش تیم باید مثبت باشد. باید در دفاع به صورت جمعی بازی کنیم و در صورت داشتن فرصت، سعی می کنیم از آن ها استفاده کنیم و گل بزنیم. در این صورت می توانیم پیروزی در این بازی را نیز در نظر بگیریم. ما در تیم خود همانند اسپانیا، سوپرمن نداریم اما در تیم خود از توانایی استثنایی برای فداکاری و سخت کوشی برخوردار هستیم. می خواهیم در این بازی پیروز شویم و هواداران خود را شاد کردیم، مثل کاری که در بازی با مراکش انجام دادیم و نام اسپانیا، ما را تحت تاثیر قرار نمی دهد و از آن نمی ترسیم.

مصدومیت چشمی: خبر بد این که روزبه چشمی، مدافع تیم ما مصدوم شده است و بازی برابر اسپانیا به هر حال سخت است. این که این جا بگویم با چه روشی بازی خواهیم کرد، فایده ای ندارد. ما این جا حضور داریم تا رقابت کنیم. چیزی که درنظر دارم این است که طوری بازی هایمان را به پایان برسانیم که کسی، بازیکن یا شخصی از تیم را سرزنش نکند. به آن چه که تاکنون انجام داده ایم بسیار افتخار می کنم و می خواهیم تا با سری بالا در این دیدار حاضر شویم.

مهار بازیکنان لاروخا: اگر یک فرمول برای مهار کردن بازیکنان اسپانیا وجود داشته باشد، پرداخت یک میلیون یورو برای خرید آن فرمول بازهم مبلغ کمی است. نباید روی اسپانیا تمرکز کنیم بلکه باید به کار خودمان فکر کنیم. هیچ تیمی در دنیای فوتبال کامل نیست و این جادوی فوتبال است. بسکتبال متفاوت است اما در فوتبال هربازی همانند یک لاتاری است. احترام زیادی برای اسپانیا قائلیم اما ما چیزی برای از دست دادن نداریم.