جام جهانی 2018 اروپا

تیم ملی برزیل؛ جام مطابق میل آنها آغاز نشد

فوتبال ترایب- با گل فوق العاده کوتینیو در دقیقه 20 دیدار برابر سوئیس همگان در انتظار یک پیروزی پرگل برابر سلسائو بودند اما در ادامه اتفاقات مطابق میل آنها پیش نرفت و برزیل هم نیز در اولین گام متوقف شد.

تیم ملی برزیل در نیمه دوم تلاش زیادی برای تغییر نتیجه نداد اما در نهایت قادر به جبران گل دقیقه 50 استیون زوبر سوئیسی نبود و با تسلوی 1-1 برابر سوئیس متوقف شد.

حالا بعد از 40 سال و 9 دوره، برزیل برای اولین بار قادر به کسب پیروزی در اولین دیدار خود در جام جهانی نشد. آخرین بار در جام جهانی 1978 بود که طلایی پوشان در اولین دیدار برابر تیم ملی سوئد به تساوی 1-1 دست یافتند و بعد از آن در هر 9 دوره بعدی در اولین گام موفق به کسیب 3 امتیاز شده بودند.

با احتساب شکست 1-7 برابر آلمان در نیمه نهایی، 0-3 برابر هلند در رده بندی همان جام و تساوی مقابل سوئیس در اولین دیدار جام 2018، تیم ملی برزیل 3 بازی متوالی است در جام جهانی در کسب پیروزی ناکام بوده است و این اتفاق نیز 40 سال بود برای آنها رخ نداده بود.

آخرین بار سلسائو در جام جهانی 1978 طی 4 بازی متوالی در کسب برد ناکام بود که این بدترین عملکرد آنها به شمار می آید و اگر تیم تیته در دیدار بعدی برابر صربستان نیز نتواند به پیروزی دست یابد، این آنتی رکورد جا به جا خواهد شد.