جام جهانی 2018 ایران

ایران- اسپانیا؛ 5 نبرد سرنوشت ساز

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران فردا شب در دومین دیدار خود به مصاف تیم ملی اسپانیا خواهد رفت. امتیاز گرفتن در این دیدار بسیار دشوار احتمال صعود ایران را به شدت افزایش خواهد داد اما بازی کردن برابر لاروخا هرگز آسان نیست؛ در ادامه نبردهای کلیدی میدان را بررسی خواهیم کرد.

 

دیگو کاستا- مرتضی پورعلی گنجی

دفاع کردن برابر دیگو کلستا نه صرفا به دلایل فنی، بلکه به علت رفتار خشن و اعصاب خردکن و ترفندهای غیرورزشی بسیار دشوار است و پورعلی گنجی علاوه بر  مراقبت از توانایی های فنی این مهاجم گلزن، باید در مورد جنگ های روانی احتمال ایجاد شده از سوی دیگو کاستا نیز ایستادگی کرده و مواظب باشد با کارت های زرد یا قرمز داور جریمه نشود.

امید ابراهیمی – ایسکو

امید ابراهیمی که در اولین دیدار تیم ملی ایران برابر مراکش نمایش دلاورانه ای داشت، این بار برابر یکی از سریع ترین و تکنیکی ترین ستاره های فوتبال دنیا قرار خواهد گرفت. مهار ایسکو هرگز کار آسانی نیست و احتمالا نیازمند دفاع تیمی و منطقه ای خواهد بود اما امید ابراهیمی برای تکمیل نمایش درخشان خود، باید جلوی بروز خلاقیت ایسکو را بگیرد.

سعید عزت اللهی- داوید سیلوا

داوید سیلوا دیگر ستاره خلاق و بازیساز ترکیب لاروخاست و سعید عزت اللهی که بعد از سپری کردن محرومیت خود احتمالا به ترکیب اصلی بازخواهد گشت، کار دشواری مقابل این بازیکن باتجربه در مرکز میدان دارد. سیلوا متخصص ارسال پاس های عمقی و خطرناک بوده و عزت اللهی باید با دقت بالا جلوی آغاز حملات از سوی او را بگیرد.

علیرضا جهانبخش- یوردی آلبا

جهانبخش که در اولین دیدار برابر مراکش کمی پایین تر از حد انتظار ظاهر شد، امید اول تیم ملی ایران برای خلق موقعیت و خلاقیت برابر دفاع مستحکم لاروخاست. اما برابر او یوردی آلبا یکی از باهوش ترین و سریع ترین مدافعان چپ دنیای فوتبال قرار دارد که عبور از او کار آسانی نیست اما ما امیدوارم علیرضا سبک بین المللی خود را در دیدار برابر اسپانیا نشان دهد.

سردار آزمون- سرخیو راموس

سردار که در اولین بازی تیم ملی نمایش مطلوبی برابر مراکش نداشته و یک موقعیت بسیار خوب را نیز از دست داد، حالا باید توانایی خود را برابر بهترین زوج خط دفاعی جهان یعنی راموس و پیکه امتحان کرد. گذشتن از سد ستاره ای مانند راموس که استاد جنگ های روانی است کار آسانی نیست اما سردار می تواند روی تکنیک و سرعت فوق العاده خود حساب کند.