جام جهانی 2018 انگلیس

انگلیس 2 – 1 تونس؛ برتری با درخشش هری کین

فوتبال ترایب- تیم ملی انگلیس موفق شد در دیداری دشواری و با گل ثانیه های پایانی هری کین، در اولین بازی خود در جام جهانی تونس را شکست دهد.

در دقیقه 5 استرلینگ فرصت خوبی در مقابل دروازه داشت اما ضربه او در دهانه دروازه با مهار دروازه بان تونس همراه شد. اما در دقیقه 11 و روی ارسال اشلی یانگ، ضربه سر جان استونز با واکنش عالی معز حسن روبرو شد اما توپ در ریباند به هری کین رسید تا او دروازه تونس را باز کند.

اما در دقیقه 34 یک توپ از سمت راست به درون محوطه جریمه انگلیس ارسال شد و دست کایل واکر به صورت بن یوسف برخورد کرد تا داور اعلام پنالتی کرده و ساسی دروازه انگلیس را باز کند.

در لحظات پایانی لینگارد فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه او به دیرک برخورد کرد تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

نیمه دوم هم با برتری انگلیس آغاز شد و در دقیقه 52 ضربه سر مگوایر توسط بن مصطفی مهار شد. اما در ادامه کاملا جریان بازی آرام شد و سه شیرها هم دیگر قادر به خلق موقعیت نبودند. در حالیکه به نظر می رسید بازی با تساوی 1-1 در حال اتمام است، هری کین با ضربه سر در گوشه محوطه گل پیروزی بخش انگلیس را به ثمر رساند تا آنها در اولین بازی 1-2 تونس را مغلوب کنند.

تیم ملی انگلیس

جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، دله آلی(80- لوفتوس چیک)، جسی لینگارد(2+90- اریک دایر)، کیرن تریپر، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ(68- مارکوس راشفورد) و هری کین

سرمربی: گرت ساوت‌گیت

تیم ملی تونس

معز حسن(15-  فاروق بن مصطفى)، صیام بن یوسف، دیلان برون، یاسین مریاح، علی معلول، انیس البدری، الیاس السخیری، الفرجانی ساسی، فخرالدین بن یوسف، نعیم السلیتی(74- محمدامین بن عمر) و وهبی الخزری(85- صابر خلیفه)

سرمربی: نبیل معلول