جام جهانی 2018 اروپا

کرواسی 2 – 0 نیجریه؛ طی کردن نیمی از راه صعود

فوتبال ترایب- تیم ملی کرواسی موفق شد با برتری 0-2 برابر نیجریه در اولین دیدار خود در جام جهانی، بخش زیادی از صعود به مرحله دوم جام جهانی را طی کند.

 

در دقیقه ۱۴ پاس مانزوکیچ و ضربه پریشیچ از پشت محوطه با اختلاف کمی از بالای دروازه نیجریه به بیرون رفت. 3 دقیقه بعد ضربه کراماریچ در میانه راه تغییر مسیر داد و با فاصله کمی از کنار دروازه نیجریه راهی بیرون شد.

اما در دقیقه 32 کرواسی به گل رسید. ارسال مودریچ در نهایت با ضربه مانزوکیچ همراه بود و این ضربه بعد از برخورد ایتبو تغییر مسیر داده و وارد دروازه نیجریه شد.

در اواخر نیمه اول موزس شانس خود را برای گلزنی به کرواسی از پشت محوطه امتحان کرد ولی ضربه او اثری نداشت تا نیمه اول با یک برتری به سود کرواسی به اتمام برسد.

کرواسی نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۵۰ شوت راکیتیچ از فاصله ای دور از بالای دروازه نیجریه به بیرون رفت.

اما در دقیقه 70 مدافعان نیجریه با اشتباهی بزرگ مانزوکیچ را درون محوطه متوقف کردند که حاصلش یک پنالتی و گل دوم از سوی لوکا مودریچ برای کرواسی بود تا تیم دالیچ در اولین دیدار خود در جام جهانی به پیروزی برسد.

تیم ملی کرواسی

دانیل سوباسیچ، دوماگوج ویدا، دیان لوورن، سیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ، ایوان راکیتیچ، لوکا مودریچ، آنته ربیچ(۷۸- متئو کواچیچ)، ایوان پریشیچ، آندری کراماریچ(۶۰- مارسلو بروزوویچ) و ماریو مانژوکیچ(۸۶- مارکو پیاتسا)

سرمربی: زلاتکو دالیچ

تیم ملی نیجریه

فرانسیس اوزوهو، لئون بالوگان، ویلیام اکونگ، عبدالله شهو، برایان ایدوو، ویلفرد اِن‌دیدی، اوگنکارو ایتبو، ویکتور موزس، الکس ایوبی(۶۲- احمد موسی)، جان اوبی میکل(۸۸- سینئون نووانکو) و اودیون ایگالو(۷۲- کلچی ایهیناچو).

سرمربی: گرنوت روهر