جام جهانی 2018 اروپا

کریستیانو رونالدو؛ این بار تاریخ سازی در عرصه ملی

فوتبال ترایب- کریستیانو رونالدو دیشب در اولین دیدار پرتغال در جام جهانی 2018 عملکرد فوق العاده ای داشته و موفق به ثبت هت تریک شد. سالهاست به رکوردشکنی های رونالدو در بازی های بزرگ عادت کرده ایم و دیشب نیز این گلزن 33 ساله باز هم دستی به کتاب رکوردهای فوتبال کشید.

كريستيانو رونالدو در 9 تورنمنت پياپى معتبر ملى موفق به گلزنى شده و حالا تبدیل به اولین ستاره تاریخ فوتبال شده که به این رکورد دست یافته است.

کریستیانو رونالدو حالا در 4 جام جهانی پیاپی موفق به گلزنی شده است که پیش از او تنها  اووه زیلر، پله و میروسلاو کلوزه وفق به انجام چنین کاری شده بودند.

کریستیانو رونالدو در جام های جهانی 2006، 2010 و 2014 در مجموع موفق به زدن 3  گل شده بود اما در دیدار برابر اسپانیا در اولین بازی 3 بار دروازه حریف را باز کرد.

با 33 سال و چهار ماه ، کریستیانو رونالدو باتجربه ترین بازیکنی است که در جام جهانی هت تریک می‌کند و همچنین او به اولین بازیکن تاریخ تبدیل شد که در جام جهانی برابر اسپانیا موفق به ثبت هتریک شده است.

ستاره پرتغالی با درخشش برابر پرتغال حالا به رکورد 84 گل ملی فرانک پوشکاش در عرصه ملی رسید و در حال حاضر تنها علی دایی با 109 گل بالاتر از او قرار دارد.