فرانسه جام جهانی 2018

فرانسه 2 – 1 استرالیا؛ پیروزی به کمک تکنولوژی

فوتبال ترایب- تیم ملی فرانسه موفق شد در دیداری دشوار و در حالیکه شاید در انتظار یک پیروزی آسان بود، در نهایا با نتیجه 1-2 موفق به غلبه بر استرالیا شده و در اولین دیدار جام جهانی 3 امتیاز را کسب کند.

در نیمه اول جریان بازی متعادل دنبال شد. در دقیقه 16 تولیسو ممکن بود با ارسال توپ از چپ زمین به اشتباه دروازه خودی را باز کند که لوریس توپ را دفع کرد.در دقیقه 33 پاس دمبله و شوت هرناندز موقعیت خوبی برای فرانسه ایجاد کرد اما میلیگان مانع گلزنی شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

اما نیمه دوم بسیار پرهیجان بود. در دقیقه 57 گریزمان با کانته تک به تک شد که جاش ریزدون با تکل او را متوقف کرد، اما داور اگرچه ابتدا پنالتی نگرفت اما بعد از چند لحظه با استفاده از سیستم VAR اعلام خطای پنالتی به سود فرانسه شود تا گریزمان آن را تبدیل به گل کند.

اما 4 دقیقه بعد این بار استرالیا روی اشتباه اومتیتی و هند او صاحب یک ضربه پنالتی شد تا یدیناک آن را تبدیل به گل کند.

بعد از دریافت گل فرانسه سراپا حمله شد و در دقیقه 80 ضربه چیپ پوگبا با عبور از بالای سر رایان به زیر طاق دروازه خورد و پشت خط دروازه فرود آمد که داور اروگوئه‌ای با استفاده از تکنولوژی عبور توپ از خط دروازه، اعلام گل کرد تا فرانسه 1-2 استرالیا را مغلوب کند.

تیم ملی استرالیا
متئو رایان، ترنت سینسبوری، مارک میلیگان، جاش ریزدون، عزیز بهیچ، مایل یدیناک، آرون موی، تام روجیچ(72- جکسون ایروینه) متئو لکی، رابی کروزه(84- دنیل ارزانی) و آندرو نابوت(64- تامی یوریچ).
سرمربی: برت فن مارویک

تیم ملی فرانسه
هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، انگولو کانته، کورنتین تولیسو، پل پوگبا، عثمان دمبله(70- نبیل فکیر)، آنتون گریزمان(70- اولیویه ژیرو)و کیلیان امباپه.
سرمربی: دیدیه دشان