جام جهانی 2018 اروپا

دانمارک 1 – 0 پرو؛ پیروزی با معجزه کسپر اشماکیل

فوتبال ترایب- تیم ملی دانمارک موفق شد در روز که پنالتی تیم ملی پرو تبدیل به گل نشده و کسپر اشمایکل بارها درواره تیمش را نجات داد، در اولین دیدار به پیروزی دست یابد.

اولین موقعیت در دقیقه 10 برای پرو ایجاد شد اما ضربه زیبای کاریو با واکنش خوب اشمایکل مهار شد.

لحظاتی بعد دانمارک صاحب اولین فرصت شد اما ضربه یورگنسن با اختلاف کمی بیرون رفت. در اواخر نیمه اول پرو صاحب یک ضربه پنالتی شد اما گالسه با اختلاف زیادی آن را به بیرون زد تا بازی با تساوی بدون گل در 45 دقیقه نخست پایان یابد.

اما دانمارک در اولین موقعیت خود در نیمه دوم به گل رسید. در دقیقه 59 و با پاس کریستین اریکسن، پولسن با دروازه پرو تک به تک شد تا گل اول دانمارک به زیبایی به ثمر برسد.

در ادامه باز هم پرو سراپا حمله شد ودر چند موقعیت در آستانه گلزنی بود اما بارها مغلوب کسپر اشمایکل شد که مهم ترین آن عکس العمل فوق العاده او در دقیقه 85 بود در در نهایت دانمارک با یک گل حریفش را مغلوب کند.

تیم ملی پرو

پدرو گایسه، آلبرتو رودریگس، کریستین راموس، لوئیس آدیونکولا، میگل ترائوکو، رناتو تاپیا(۸۷- پدرو آکوئینو)، یوشیمار یوتون، آندره کاریو، ادریسون فلورس(۶۲- پائولو گوئررو)، کریستین کوئوا و جفرسون فارفان(۸۵- رائول رودریگز).

سرمربی: ریکاردو گارکا

تیم ملی دانمارک

کاسپر اشمایکل، سیمون کیائر، آندریاس کریستنسن(۸۱- ماتیاس یورگنسن)، هندریک دالسگارد، ینس استریگر لارسن، ویلیام کویست(۳۵- لاس شونه)، توماس دلینی، کریستین اریکسن، یوسف یوراری پولسن، پیونه سیستو(۶۷- مارتین بریث‌ویت) و نیکولای یورگنسن.

سرمربی: اگی هاریدی