جام جهانی 2018 اروپا

آرژانتین 1 – 1 ایسلند؛ تساوی در روز ناکامی لیونل مسی

فوتبال ترایب- تیم ملی آرژانتین در اولین گام در جام جهانی در روزی که فرصت های زیادی از جمله ضربه پنالتی لیونل مسی را از دست داد در نهایت برابر ایسلند متوقف شد.

اوایل بازی ضربه ایستگاهی از سوی مسی با ضربه سر تاگلیافیکو با اختلافی نه چندان زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 17 لیونل مسی از فاصه ای دور اقدام به شوت زدن کرد اما دروازه بان ایسلند آن را دفع کرد.

اما در دقیقه 19 آرژانتین به گل رسید. شوت روخو در محوطه جریمه به جایی نرسید اما توپ به سرخیو آگوئرو رسید تا او با چرخش و شوت محکم با پای چپ، گل اول آرژانتین را به ثمر برساند.

اما 4 دقیقه بعد ایسلند به گل تساوی دست یافت. ضربه سیگوردسون با اثر گذاری روخو به سمت دروازه کابایرو رفت ولی دفع ناقص او موجب شد تا توپ جلوی پای فینبوگاسون قرار گرفته تا او موفق به گلزنی شود.

در اواخر نیمه اول پاس فینبوگاسون برای سیگوردسون موقعیت شوتزنی فراهم کرد ولی ضربه بازیکن اورتون با مهار کابایرو همراه شد تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

اولین موقعیت آرژانتین در نیمه دوم پنالتی برای لیونل مسی بود. در دقیقه 64 و با خطایی که روی سرخیو آگوئرو صورت گرفت، موقعیتی عالی برای گلزنی در مسی فراهم شد ولی ضربه کم دقت او با واکنش هالدورسون همراه بود.

در دقیقه 88 ماسکرانو بخت خود را از حوالی محوطه جریمه امتحان کرد ولی دروازه بان ایسلند موفق به دفع این شوت محکم نیز شد و ضربه مسی در دقیقه 91 در میان ازدحام مدافعان سفیدپوش نیز به جایی نرسید تا بازی در نهایت با تساوی 1-1 خاتمه یابد.

تیم ملی آرژانتین

ویلفرد کابایرو، نیکولاس اوتامندی، مارکوس روخو، ادواردو سالویو، نیکولاس تالیافیکو، خاویر ماسکرانو، لوکاس بیلیا(54- اور بانگا)، ماکسیمیلیانو مسا(84- گونسالو ایگواین)، آنخل دی‌ماریا(75- کریستین پاوون)، لیونل مسی و سرخیو آگوئرو.

سرمربی: خورخه سامپائولی

تیم ملی ایسلند

هانس هالدورسون، کری آرناسون، راگنار سیگوردسون، بیرکیر سوارسون، هوردور مگنوسون، گیلفی سیگوردسون، آرون گونارسون(76- آری اسکولاسون)، امیل هالفردسون، یوهان گودموندسون(63- روریک گیسلاسون)، بیرکیر بیارناسون و آلفرد فینبوگاسون.

سرمربی: هایمر هالگریمسون