جام جهانی 2018 اروپا

اروگوئه 1 – 0 مصر؛ شکست در روز غیبت صلاح

فوتبال ترایب- تیم ملی اروگوئه در دیداری که موقعیت های فراوانی را روی بی دقتی مهاجمانش از دست داد، در نهایت با گل دقیقه 90 خیمنز موفق به غلبه بر مصر شد.

در نیمه اول این اروگوئه بود که مالک توپ و میدان بود و در صحنه فرصت های خوبی برای گلزنی داشت. در دقیقه 8 کاوانی با حرکتی عرضی دروازه مصر را داشت که الشناوی توپ را در اختیار گرفت.

اما بهترین موقعیت اروگوئه در دقیقه 26 ایجاد شد که بعد از ضربه سر گودین در موقعیتی خوب به سوارز رسید اما ضربه او در 2 قدمی دروازه با بی دقتی به بیرون رفت.

در دقیقه 35 باز هم سنگربان مصر فرصت خوبی را از سوارز گرفت تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم هم برتری با اروگوئه بود. در دقیقه 70 سوارز در امر گلزنی ناکام بود و این بار هم پاس در عمق عالی کاوانی را از دست داد تا الشناوی با خروج از دروازه توپ او را جمع کند.

در دقیقه 88 اروگوئه صاحب بهترین بخت گلزنی شد و ضربه آزاد تماشایی کاوانی از پشت محوطه جریمه به تیرک افقی دروازه مصر برخورد کرد.

اما در نهایت خیمنز در دقیقه 90 با ارسال تماشایی سانچز موفق شد با یک پرواز دیدنی دروازه مصر را باز کرده و گل پیروزی را به ثمر برساند.

ترکیب تیم ملی اروگوئه

فرناندو موسلرا، خوزه ماریا خیمنز، دیگو گودین، گیرمو وارلا، مارتین کاسرس، ماتیاس وچینو(87- لوکاس توریرا)، رودریگو بنتانکور، ناهیتان ناندز(58- کارلوس سانچز)، جورجیان دی آراسکائتا(59- کریستین رودریگز)، لوئیس سوارز و ادینسون کاوانی.

سرمربی: اسکار تابارز

ترکیب تیم ملی مصر

محمد الشناوی، علی جبر، احمد حجازی، احمد فتحی، محمد عبدالشافی، محمد الننی، طارق حامد(50- سام مُرسی) ، عمر واردا(82- رمضان صبحی)، محمود ترزگه، عبدالله السعید و مروان محسن(63- حامد کهربا).

سرمربی: هکتور کوپر