جام جهانی 2018 ایران

گزارش رویترز؛ علیرغم شرایط نامساعد، ایران آماده دیدار با مراکش

فوتبال ترایب- خبرگزاری رویترز در گزارشی به بررسی شراسط تیم ملی ایران در آستانه دیدار مقابل مراکش پرداخته و به نقاط قوت و ضعف حریف نیز اشاره کرده است.

ایرانیان اولین تیم آسیایی هستند که به جام جهانی راه یافته اند اند و اخیرا با هدایت کارلوس کی روش پرتغالی که 4 سال پیش آنها را به برزیل برد، از ثبات قابل ملاحظ ای بهره مند شده اند.

با این حال دوران آماده سازی تیم ملی ایران برای حضوری موفق در روسیه با اختلالات ناخواسته ای از قبیل امتناع نایکی از عرضه کفش به بازیکنان ایران به دلیل تحریم های ایالات متحده علیه ایران و لغو دو مسابقه دوستانه در این ماه، دچار اختلال شده است.

کی روش در این زمینه گفت: ایران در دشوارترین گروه جام جهانی قرار گرفته و ما زمان و امکانات بیشتری برای آماده شدن در جام جهانی نیاز داشتیم.

اگرچه تیم ملی ایران در اولین بازی خود سعید عزت اللهی را در اختیار نخواهد داشت اما از سوی دیگر از ستاره هایی چون علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، کریم انصاری فرد، سردار آزمون و مهدی طارمی بهره مند بوده و به خوبی در حال پیشرفت است و می توانند برای دفاع منسجم مراکش خطرساز شوند.

ایران در دور مقدماتی در 12 دیدار موفق به ثبت کلین شیت شد اما فرم اخیرا علیرضا بیرانوند سنگربان اول این تیم کمی باعث افزایش نگرانی ها شده است.

همانند تیم ملی ایران، شیرهای اطلس نیز برای پنجمین در جام جهانی بازی می کنند، اما آخرین حضور مراکش به 2 دهه قبل در سال 1998 در فرانسه باز می گردد. تیم ملی مراکش از تعدادی زیاد از بازیکنان بزرگ در لیگ های برتر اروپا بهره برده و توسط هرو رنارد فرانسوی هدایت می شود که از نظم تاکتیکی زیادی در تفکرات خود بهره مند است.

حکیم زیاش که برای آژاکس بازی می کند به عنوان فوتبالیست سال لیگ هلند شناخته شد و سبک بازی او چشم نواز است و این بازیکن به خوبی توسط یونس بلهاندا، بازیکن متولد فرانسوی در زمین مورد تغذیه قرار می گیرد. بزرگ ترین ضعف تیم ملی مراکش درون دروازه قرار دارد؛ مونیر محمدی، دروازه بان اول مراکش است که در دسته دوم اسپانیا برای نومانسیا بازی می کند.