جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ لهستان

فوتبال ترایب- تیم ملی لهستان به عنوان یکی از نمایندگان اروپا با رهبری لواندوفسکی به دنبال شگفتی سازی در روسیه و صعود به مراحل بالاتر است.

شرایط فعلی:

تیم ملی لهستان موفق شد در مرحله مقدماتی با اقتدار و بالاتر از تیمی چون دانمارک از گروه خود راهی جام جهانی شده و حالا به کسب موفقیت در روسیه است.

لهستان در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف سنگال رفته و بعد از آن مقابل کلمبیا و ژاپن صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

گرچه تیم ملی لهستان از بازیکنان نامداری چون شزنی و پیزچک نیز بهره می برد،  اما بی شک امید اول این کشور برای درخشش در جام جهانی روسیه 2018 به ساق پاهای رابرت لواندوفسکی، ستاره گلزن و 30 ساله خود است که امسال با بایرن مونیخ موفق به کسب عنوان آقای گلی بوندسلیگا نیز شد و امید اول لهستان برای جام جهانی است.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

تیم ملی لهستان تا به حال 7 بار پیش از این در جام های جهانی حضور پیدا کرده بود که در 31 بازی 15 پیروزی، 5 تساوی و 11 باخت حاصل کار آنها بوده است.

لهستان در دهه 70 و 80 میلادی یکی از قدرت های بزرگ فوتبال اروپا بود که موفق شد در 2 جام جهانی 1974 و 1982 تا آستانه رسیدن به فینال رفته و در نهایت رتبه سوم را از آن خود کند.

ستاره تاثیرگذار ادوار مختلف جام جهانی:

اشمودا و توماشفکی سنگربان نامدار لهستان از بازیکنان درخشان این تیم در تاریخ جام جهانی بوده اند اما بی شک گرژگورتس لاتو که در جام جهانی 1974 با به ثمر رساندن 7 گل نقشی اساسی در درخشش لهستان داشته و عنوان آقای گلی این دوره را از آن خود کرد، درخشان ترین ستاره همه ادوار لهستان بوده است.

فهرست تیم ملی لهستان در جام جهانی:

دروازه بان ها :وویچک شزنی، لوکاش فابیانسکی، بارتوش بیاکوفسکی

مدافعان: ووکاش پیشچک، کمیل گلیک، بارتوش برژینسکی، یان بدنارک، تیاگو تسیونک، آرتور یدژشیک، میکساو پازدان

هافبک ها: پیوتر زیلینسکی، یاکوب بلاژیکوفسکی، گزگوژ کریچوویاک، کارول لینتی، ماتیی ریبوس، یاچک گورالسکی، رافا کورزاوا،  اسوومیر پشکو، کمیل گروسیچکی

مهاجمان: روبرت لواندوفسکی، آرکادیوش میلیک،  داوید کوناتسکی، لوکاش تئودورچک