حوزه خلیج فارس جام جهانی 2018

روسیه 5-0 عربستان: شروع قهرمانانه میزبان

فوتبال ترایب- تیم ملی روسیه، میزبان رقابت های جام جهانی 2018، در دیدار افتتاحیه این رقابت ها موفق شد با نتیجه 5-0 عربستان را شکست بدهد.

شاگردان خوان آنتونیو پیتزی علی رغم شروع خوبی که در این دیدار داشتند، نتوانستند در مقابل نمایش هماهنگ روس ها مقاومت کنند و با 5 گل مغلوب شدند.

 

نیمه اول:

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و حتی این عربستان بود که در دقایق ابتدایی تا اندازه ای بر بازی مسلط بود اما این روس ها بودند که در دقیقه 12 به گل رسیدند. روی یک ارسال بلند به محوطه جریمه عربستان، این گازینسکی بود که با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد.

بعد از این گل، بازیکنان عربستان تا اندازه ای پیش کشیدند اما بازی در مجموع متعادل دنبال شد تا اینکه روس ها در دقیقه 42 به گل دوم رسیدند. روی یک ضدحمله سریع بود که با توپ در محوطه جریمه عربستان به دنیس چریشف رسید و او هم بعد از اینکه دو بازیکن حریف را با حرکتی دیدنی از پیش رو برداشت، توانست با ضربه ای دقیق، کار را تمام کند. نیمه اول با همین دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

در این نیمه روسیه شروع بهتری داشت اما پس از اینکه بازیکنان این تیم نتوانستند از موقعیت های شان استفاده کنند، بازیکنان عربستان یکی دو موقعیت خوب روی دروازه آکینفیف ایجاد کردند اما آنها هم در ایجاد موقعیت توفیقی نداشتند.

در دقایق پایانی بار دیگر روس ها بر بازی مسلط شدند و توانستند سه بار به گل برسند. ابتدا در دقیقه 71، روی یک ارسال به دهانه دروازه عربستان بود که آرتم زوبیا با ضربه سر توانست دروازه عربستان را باز کند. حملات روس ها برای رسیدن به گل های بعدی، در ثانیه های پایانی بازی به ثمر نشست و این تیم در دقایق تلف شده، دو گل زد. در دقیقه 90+1، دنیس چریشف که با پاس زوبیا صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه بیرون پای تماشایی، گل چهارم را به نام خورد کرد.

و در نهایت در دقیقه چهارم از وقت های تلف شده، روی یک ضربه آزاد، گولووین توانست گل پنجم را وارد دروازه عربستان کند و یک پیروزی بزرگ را برای روس ها رقم بزند.

ترکیب دو تیم:

روسیه: ایگور آکینفیف، ایلیا کوتپوف، سرگئی ایگناشویچ، ماریو فرناندس، یوری ژیرکوف، یوری گازینسکی، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف، الکساندر گولوین، آلن زاگوئف و فدر اسمولوف

سرمربی: استانیسلاو چرچسوف

عربستان: عبدالله معیوف، اسامه هوساوی، عمر هوساوی، محمد البریک، یاسر الشهرانی، سلمان فرج، عبدالله عطیف، تیسیر الجاسم، سالم الدوساری، یحیی الشهری و محمد سهلاوی

سرمربی: خوان آنتونیو پیزی