آسیا جام جهانی 2018

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ تونس

فوتبال ترایب- تیم ملی تونس به عنوان یکی از نمایندگان آفریقا به دنبال شگفتی سازی در روسیه و صعود از گروه دشوار خود در جام جهانی خواهد بود.

شرایط فعلی:

تیم ملی تونس صعود دشواری به جام جهانی داشت و در نهایت موفق شد تنها با یک امتیاز بیشتر نسبت به کنگو جواز حضور در مسابقات را کسب کند.

تونس باید در اولین دیدار خود در جام جهانی روسیه به مصاف انگلیس رفته و بعد از آن مقابل بلژیک و پاناما مبارزه کنند.

ستاره تاثیرگذار:

اگرچه تونس ستارهایی مانند دیگر تیم های آفریقایی را ندارد اما بازیکنانی چون مانند یوسف مساکنی، نعیم اسلیتی می توانند در روسیه عملکرد خوبی داشته باشد و بن عمور نیز تعادل در خط میانی را به ارمغان آورده و معمولا عملکرد خوبی در ترکیب تیم ملی تونس ارائه می دهد.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

در 4 دوره حضور، تونس تا به حال 12 بازی در جام جهانی انجام داده که 1 برد، 4 مساوی و 7 باخت کارنامه این تیم بوده است.

تیم ملی تونس در هر 4 دوره در گروه خود حذف شده اما در جام جهانی 1978 با 3 گل مکزیک را شکست داده و موفق به متوقف کردن آلمان غربی شد.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

تیم ملی تونس در ادوار مختلف جام جهانی عملکرد چندان خوبی نداشته است اما شاید بتوان بهترین بازیکن این تیم را علی کعبی دانست که در جام جهانی 1978 با گلزنی و درخشش برابر مکزیک زمینه ساز تنها برد تونس در تاریخ جام جهانی شد.

فهرست تیم ملی تونس در جام جهانی:

دروازه بان ها: معز حسن، ایمن المثلوثی، فاروق بن مصطفى

مدافعان: دیلان برون، صیام بن یوسف، یاسین مریاح، علی معلول، رامی البدوی، یوهان بن علوان، اسامه الحدادی

هافبک ها: حمدی النقاز، إلیاس السخیری، محمد امین بن عمر، احمز خلیل، بسام الصرارفی، غیلان الشعلالی، الفرجانی ساسی، سیف الدین الخاوی، انیس البدری،

مهاجمان: وهبی الخزری، نعیم السلیتی، فخر الدین بن یوسف، صابر خلیفة.