جام جهانی 2018 اسپانیا

عصبانیت از لوپتگی؛ سرمربی تیم ملی اسپانیا اخراج می شود؟

فوتبال ترایب- تصمیم خولن لوپتگی مبنی بر پذیرش پیشنهاد رئال مادرید و علنی شدن آن پیش از جام جهانی باعقث خشم عمومی در اسپانیا نسبت به این سرمربی شده است.

دیشب باشگاه رئال مادرید 13 روز بعد از جدایی زین الدین زیدان اعلام کرد با خولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا برای قراردادی 3 ساله به توافق رسیده است و او از فصل بعد هدایت کهکشانی ها را بر عهده خواهد داشت.

لوپتگی مدتی قبل قرارداد خود را با لاروخا تا سال 2020 تمدید کرده بود و فدراسیون فوتبال اسپانیا این موضوع را بی احترامی به تیم ملی و بر هم ریختن اردو در آستانه آغاز جام جهانی دانسته است.

شدت عصبانیت لوییس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانی به حدی بوده که حتی قصد داشته در فاصله 3 روز مانده به اولین دیدار اسپانیا برابر لاروخا، خولن لوپتگی را اخراج کند اما در نهایت با توصیه اطرافیان منصرف شده است.

در نهایت روبیالس در مصاحبه با مارکا گفت: حالا زمان اظهار نظر در مورد این مسئله نیست اما در ادامه تصمیمی خواهم گرفت که به صلاح تیم ملی باشد و با مسئولیت پذیری اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

به هر ترتیب شرایط اردوی اسپانیا هرگز آرام نیست و پیش از اعلام رسمی نیز شاید تنها سرخیو راموس و چند بازیکن رئال مادرید بودند که از این انتصاب خبر داشتند و در آستانه آغاز جام جهانی، شاید تنها همین موضوع بود که می توانست جلوی موفقیت لاروخا بگیرد.