جام جهانی 2018 اسپانیا

رسمی؛ خولن لوپتگی از تیم ملی اسپانیا اخراج شد

فوتبال ترایب- انتخاب به عنوان سرمربی رئال مادرید کار دست خولن لوپتگی داد و این سرمربی 51 ساله امروز توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا اخراج شد. دیروز باشگاه رئال مادرید اعلام کرد مذاکرات با خولن لوپتگی به نتیجه رسیده و او از ابتدای فصل بعد به عنوان سرمربی جدید این تیم مشغول به کار خواهد شد.

این رفتار درست در فاصله 2 روز مانده به آغاز جام جهانی به شدت باعث خشم و عصبانیت فدراسیون فوتبال اسپانیا شد و در نهایت آنها امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی خبر از اخراج خولن لوپتگی دادند.

روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا با اعلام این خبر گفت گفت: باید واکنشی جدی به اتفاقی که رخ داد نشان می دادیم و در نهایت تصمیم گرفتیم لوپتگی را اخراج کنیم.

می دانیم که شرایط دشوار و پیچیده است ولی گرفتن این تصمیم بهترین راه حل بود و ما سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن جانشین لوپتگی را معرفی کنیم. تیم ملی متعلق به همه ملت است و  رفتار اخیر لوپتگی مورد قبول کسی نیست و شاید اخراج در ابتدا باعث تضعیف ما شود اما در کل قدرت ما را افزایش خواهد داد.

باشکاه رئال مادريد به دنبال سرمربى بوده و من اين را درك مى كنم، ولى زمانى كه سرمربى در حال سپری کردن اردوی آماده سازی تيم ملى است، اگر تیمی قصد مذاکره دارد باید به فدراسیون خبر بدهد و این روش درستی نبوده است. من تنها ٥ دقيقه قبل از نهايى شدن اين انتقال با يك تماس تلفى از موضوع با خبر شدم، لوپتگى سرمربى بزرگی است ولى ما ديگر به او نياز نداريم