Uncategorized

گزارش فاکس اسپورت؛ 5 ستاره کلیدی ایران در جام جهانی 2018

فوتبال ترایب- نشریه فاکس اسپورت در گزارشی به تحلیل شرایط تیم ملی ایران در جام جهانی پرداخته و 5 ستاره مهم و تاثیرگذار ما که در صورت آمادگی می توانند عامل کسب نتایجی درخشان برای ایران باشند را معرفی کرده است.

مرتضی پورعلی گنجی

شاید به عنوان یک رقیب اسپانیا به احتمال زیاد دشوارترین حریف ایران در جام جهانی باشد اما در نبردهای تن به تن، مرتضی پورعلی گنجی بزرگترین آزمون خود را در برابر کاپیتان پرتغال، کریستیانو رونالدو خواهد داشت.

البته شاید با توجه به اینکه روزبه چشمی 6 سانتیمتر از پورعلی گنجی بلندتر است، وظیفه مهار رونالدو به او واگذار شود اما به هر حال مرتضی مدافع کامل تری از زوج خود که اخیرا بارها مورد انتقاد گرفته، می باشد.

سعید عزت اللهی

اگرچه تیم ملی ایران ستاره های بزرگی را در خط حمله در اختیار دارد اما نمی توان نقش مهم سعید عزت اللهی نادیده گرفته شود.

این هافبک جوان نه تنها سپر خط دفاعی، بلکه آغازگر بسیاری از جملات است. البته عزت اللهی در بازی اول غایب بوده و احتمالا امید ابراهیمی جای او را در ترکیب تیم ملی پرخواهد کرد.

اشکان دژاگه

در روزهای اوج، اشکان بهترین بازیکن تیم ملی ایران بود اما علیرغم بازی نکردن برای هیچ باشگاهی طی یک سال اخیر، باز هم کی روش او را به تیم ملی دعوت کرد.

با توجه به حضور بازیکنان بزرگ در فاز هجومی، ممکن است دژاگه در جام جهان نیمکت نشین باشد اما کی روش هرگاه به عنصر خلاقیت نیاز داشت می تواند این بازیکن حساب کند.

علیرضا جهانبخش

اگرچه بیشتر کارشناسان سون هیونگ مین را بهترین بازیکن آسیایی جهان می دانند، اما فاصله علیرضا جهانبخش با او خیلی هم زیاد نیست.

علیرغم بازی در پست وینگر، این ستاره 24 ساله بهترین گلزن لیگ هلند با 21 گل لقب گرفته و 12 پاس گل هم ارسال کرد و با تکرار چنین عملکردی، ایران در روسیه از یک ستاره بزرگ بهره خواهد برد.

سردار آزمون

اگرچه سردار آزمون در فصلی که گذشت کمی دچار افت شده و تنها موفق به زدن 5 گل در 26 بازی برابر روبین کازان گردید، اما او هنوز هم بازیکن بزرگی محسوب می شود.

توانایی فراوان سردار برای نقش آفرینی در مرکز خط حمله به وینگرهایی چون جهانبخش و طارمی این اجازه را می دهد تا توانایی های خود را به نملیش بگذارند.