جام جهانی 2018 انگلیس

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ انگلیس

فوتبال ترایب- تیم ملی انگلیس به عنوان یکی از نمایندگان اروپا با تیمی قدرتمند راهی روسیه شده و به دنبال رسیدن به آرزوهای خود در جام جهانی روسیه 2018 است.

شرایط فعلی:

تیم ملی انگلیس با هدایت گرت ساوت گیت در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و حالا به یکی از تیم های قدرتمند فوتبال اروپا تبدیل شده است. سه شیرها باید در اولین دیدار خود در جام جهانی روسیه به مصاف تونس رفته و بعد از آن مقابل پاناما و بلژیک مبارزه کنند.

ستاره تاثیرگذار:

گرچه در ترکیب انگلیس بازیکنان باکیفیتی چون دله آلی، استونز، دایر و استرلینگ وجود دارد، اما چشم امید سه شیرها برای درخشش در جام جهنی به ساق پاهای هری کین، ستاره گلزن و 25 ساله خود است که در روسیه 2018 بازوبند کاپیتانی تیم ملی انگلیس را بر بازو خواهد بست.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

در 15 دوره حضور، انگلیس تا به حال 62 بازی در جام جهانی انجام داده که 26 برد، 20 مساوی و 16 باخت کارنامه این تیم بوده است.

اولین و آخرین قهرمانی انگلیس در سال 1966 در خانه و با برتری جنجالی برابر آلمان حاصل شد و آنها یک بار دیگر در جام 1990 هم راهی نیمه نهایی شدند با شکست برابر ایتالیا به رتبه چهارم رضایت دادند.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

جف هرست تنها ستاره ایست که موفق شد در فینال جام جهانی هت تریک کند که این اتفاق در سال 1966 برابر آلمان غربی رخ داد. همچنین سر بابی چارلتون تا به حال در 4 جام جهانی برای سه شیرها به میدان رفته و گری لینه کر نیز در جام 1986 موفق به کسب عنوان آقای گلی با زدن 6 گل شد. بابی مور نیز کاپیتان 3 شیرها در جام 1966 بود.

فهرست تیم ملی انگلیس در جام جهانی

دروازه بان ها: جوردن پیکفورد، نیک پوپ، جک بوتلن

مدافعان: کایل واکر، تریپیر، آرنولد، گری کیهیل، دنی رز، جان استونز، هری مگوایر، فیل جونز، اشلی یانگ

هافبک ها: اریک دایر، فابیان دلف، هندرسون، دله آلی، لوفتوس چیک، رحیم استرلینگ، جسی لینگارد

مهاجمان: هری کین، واردی، راشفورد و دنی ولبک