جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ بلژیک

فوتبال ترایب- تیم ملی بلژیک به عنوان یکی از نمایندگان اروپا تیمی پرستاره روانه روسیه کرده و به دنبال رسیدن به رویا خود در جام جهانی روسیه 2018 است.

 

شرایط فعلی:

بلژیک با خیل ستاره های خود موفق شد با اقتدار تمام و بالاتر از تیم هایی چون یونان و بوسنی به طور مستقیم به جام جهانی روسیه راه پیدا کند.

تیم ملی بلژیک در اولین دیدار خود در جام جهانی پاناما خواهد رفت و بعد از آن برابر تونس و انگلیس صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

ترکیب تیم ملی بلژیک پر از ستاره های تاثیرگذار و بزرگ بوده و آنها یکی اط بهترین تیم های جام را در اختیار دارند اما شاید امید آنها به درخشش به ساق پاهای کوین دی بروین - ادن هازارد باشد.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

در 13 دوره حضور، بلژیک تا به حال 41 بازی در جام جهانی انجام داده که 14 برد، 9 مساوی و 18 باخت کارنامه این تیم بوده است.

در جام جهانی 2014 آنها در آستانه رسیدن به نیمه نهایی مغلوب آرژانتین شدند اما در جام جهانی 1986 بلژیک با ستاره ای مانند انزو شیفو به نیمه نهایی رسیده اما در نهایت چهارم شد و بهترین عنوان خود را کسب کرد.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

انزو شیفو با درخشش در جام جهانی 1986 عنوان بهترین بازیکن جوان جام را به خود اختصاص داد اما میشل پرودهوم، گلر نامدار تیم ملی بلژیک در دو جام 1990 و 1994 که در دومین جام لقب بهترین دروازه بان جام را به خود اختصاص داد را می تواند بهتربن ستاره بلژیک در ادوار مختلف جام جهانی نامید.

فهرست تیم ملی بلژیک:

دروازه بان‌ها: تیبو کورتوا، سایمون مینیوله، کوئن کاستلز

مدافعان: توبی آلدروایرلد ،توماس مونیه، یور تیلمنز، توماس فرمالن، یان فرتونگن، دریک بایوتا، ونسان کمپانی

هافبک‌ها: یانیک کاراسکو، ناصر شاذلی، لئاندر دندونکر، کوین دی بروین، موسی دمبله، مروان فلینی، ادن هازارد، تورگان هازارد، عدنان یانوزای، دریس مرتنس، اکل ویتسل

مهاجمان: میکی باتشوایی، روملو لوکاکو