جام جهانی 2018 اروپا

ستاره های بزرگی که رنگ جام جهانی را ندیدند

فوتبال ترایب- در طول تاریخ ستاره های بزرگی بوده اند که علیرغم درخشش فراوان در عرصه باشگاهی هرگز طعم شیرین حضور در رقابت های جام جهانی را تجربه نکرده اند. در ادامه 6 ستاره مشهور از این حیث را بررسی خواهیم کرد؛

برند شوستر- آلمان غربی

برنر شوستر در مسابقات قهرمانی جام ملت های ۱۹۸۰ به میدان رفت اما اخلاق تند و اختلافاتی که شوستر با فدراسیون فوتبال آلمان داشت باعث شد این ستاره تکنیکی خیلی زود و در سن ۲۴ سالگی وادار به خداحافظی از تیم ملی آلمان شده و در جام جهانی هرگز بازی نکند.

رایان گیگز- تیم ملی ولز

رایان گیگز دوران پرافتخاری را در ترکیب منچستریونایتد سپری کرده و زیرنظر فرگوسن یکی از بهترین بازیکنان تاریخ این باشگاه لقب گرفت اما این ستاره ولزی هیچگاه در عرصه ملی نتوانست به افتخارات دوران باشگاهی دست یابد و هرگز رنگ جام جهانی را ندید.

اریک کانتونا- تیم ملی فرانسه

ستاره بد اخلاق منچستریونایتد در دهه 90 نتوانست همراه با تیم ملی کشورش در جام جهانی 1994 راه یابد و 4 سال بعد نیز وقتی که فرانسه خودش میزبان بود و در نهایت قهرمان شد، این امه ژاکه بود که اعتقادی به استفاده از اریک کانتونا نداشت و او هرگز بازی در جام جهانی را تجربه نکرد.

ژوز وه آ- تیم ملی لیبریا

ستاره لیبریایی میلان در دهه 90 که حالا رئیس جمهور این کشور شده، اولین ستاره غیر اروپایی بود که موفق شد عنوان مرد سال فوتبال جهان را از آن خود کند اما تیم ملی لیبریا هرگز در سطح راهیابی به جام جهانی نبود و به همین دلیل ژرژ وه ا نیز هرگز حضور در بالاترین سطح عرصه ملی را تجربه نکرد.

جورج بست- تیم ملی ایرلند

جرج بست هرگز نتوانست ایرلند را به جام جهانی برساند. این ستاره خوش سیما ۳۷ بار در تیم ملی بازی کرد و ۹ گل نیز با پیراهن این تیم وارد دروازه رقبا کرد اما بعد از خداحافظی جرج بست از تیم ملی، ایرلند شمالی به جام جهانی ۱۹۸۲ راه پیدا کرد که دیگر مجالی برای بست نبود.

آلفردو دی استفانو

این ستاره پرافتخار در سال ۱۹۵۴ به علت حضور در هر 2 تیم آرژانتین و کلمبیا از حضور در جام جهانی محروم شده و 4 سال به تیم ملی اسپانیا رفت اما با این تیم در راه راهیابی به جام جهانی ۱۹۵۸ ناکام ماند. دی استفانو ۴ سال بعد با عملکردی خوب اسپانیا را به جام جهانی رساند اما این بار مصدومیت اجازه نداد دی استفانو حضور در جام جهانی را تجربه کند.

به نظر شما غیبت کدام ستاره در جام جهانی پررنگ تر بوده است؟

Vote to see the results
31% - 1 vote
32% - 4 votes
32% - 7 votes
30% - 1 vote
30% - 2 votes
30% - 12 votes