جام جهانی 2018 اروپا

10 گل زیبا در تاریخ جام جهانی (قسمت دوم)

فوتبال ترایب- نشریه دیلی میل دست به انتخاب 10 گل تاریخی در همه ادوار جام جهانی زده و لحظات به یاد ماندنی این تورنمنت جذاب را مورد بررسی و مرور قرار داده است. 2 روز پیش گل های شماره 10 تا 5 را مورد بررسی قرار دادیم و حالا نوبت زیباترین گل های تاریخ جام جهانی است.

5- خامس رودریگز (کلمبیا 2 – 0 اروگوئه)- 28 ژوئن 2014

خامس رودریگز ستاره تیم ملی کلمبیا در جام جهانی 2014 بود و زننده تنها گل تاریخ جام جهانی است که جایزه پوشکاش یا همان بهترین گل سال را نیز در همان سال از آن خود کرده.

خامس در نیمه دوم با یک کنترل دیدنی و یک ضربه والی فوق العاده به گوشه دروازه موسلرا، یکی از زیباترین گلهای ادوار مختلف جام جهانی را به نام خود ثبت کرد.

4- پله (برزیل 5 – 2 سوئد)- 29 ژوئن 1958

پله 17 ساله در جام جهانی 1958 عملکرد فوق العاده ای در ترکیب تیم ملی برزیل داشته و یکی از عوامل مهم اولین قهرمانی سلسائو در تاریخ لقب گرفت.

در دیدار فینال، پله با یک مهار فوق العاده تحت فشار و جا گذاشتن مدافع سوئد موفق شد با یک ضربه والی گل سوم برزیل را به ثمر رسانده و از گلزنان این پیروزی پرگل لقب گیرد.

3- مانوئل نگرته (مکزیک 2 – 0 بلژیک) 15 ژوئن 1986

گل دیدنی نگرته مدتی قبل از سوی کاربران فیفا به عنوان زیباترین گل تاریخ جام جهانی برگزیده شد اما اینجا جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

هافبک تیم ملی مکزیک موفق شد در وسط محوطه جریمه با یک قیچی برگردان فوق العاده توپ را به گوشه دروازه فرستاده و زننده گل دوم تیمش لقب گیرد.

2- کارلوس آلبرتو (برزیل 4 – 1 ایتالیا) 21 ژوئن 1970

حرکت تیمی و فوق العاده بازیکنان برزیل باعث به ثمر رسیدن گل چهارم برابر ایتالیا و یکی از مقتدرانه ترین قهرمانی های جام جهانی شد.

پله با یک پای دیدنی توپ را به گوشه محوطه فرستاد تا کارلوس آلبرتو، کاپیتان تیم ملی برزیل با یک ضربه غیرقابل مهار به گوشه دروازه گل چهارم سلسائو را نیز به ثمر برساند.

1-مارادونا (آرژانتین 2 – 1 انگلیس) 22 ژوئن 1986

در همان دیداری که مارادونا موفق به زدن گل معروف خود به نام "دست خدا" شد، زیباترین گل تاریخ جام جهانی را نیز به ثمر رساند.

مارادونا از میانه میدان یک به یک بازیکنان تیم ملی انگلیس را از پیش رو برداشته و دست آخر با جا گذاشتن پیتر شیلتون، زیباترین گل تاریخ را به شکلی انفرادی به ثمر رساند.