جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ سوئد

فوتبال ترایب- تیم ملی سوئد به دشواری اما با شایستگی فراوان موفق به راهیابی به جام جهانی شد و حالا با نسل جدید خود به دنبال تکرار روزهای درخشان گذشته است.

شرایط فعلی:

تیم ملی سوئد در مسیر رسیدن به رسیه شگفتی ساز بود و ابتدا در مرحله گروهی بالاتر از هلند دوم شده و بعد از آن در پلی آف ایتالیا را حذف کرد تا با کنار گذاشتن 2 تیم بزرگ راهی جام جهانی شود.

تیم ملی سوئد در اولین دیدار خود در روسیه 2018 به مصاف کره جنوبی رفته و بعد از آن مقابل آلمان و مکزیک به ترتیب صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

بعد از خداحافظی زلاتان در یورو 2016، بسیاری حس می کردند سوئد کار دشواری برای یافتن یک مهاجم طراز اول برای جانشینی زلاتان دارد اما مارکوس برگ که در آسیا مشغول به بازی کردن است نمایش فوق العاده ای در ترکیب سوئد داشت و با به ثمر رساندن 8 گل در مسیر جام جهانی نقش زیادی در شگفتی سازی های کشوش ایفا کرد.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

تیم ملی سوئد تا به حال 46 بازی در جام جهانی بازی کرده که 16 پیروزی، 13 تساوی و 17 شکست حاصل کار این تیم بوده است. سوئد در جام جهانی 1938 چهارم و در جام 1950 سوم شد اما اوج کار آنها جام 1958 با میزبانی خودشان بود که در فینال مغلوب برزیل قدرتمند شدند. همچنین تیم ملی سوئد در جام جهانی 1994 نیز به نیمه نهایی رسید و در نهایت سوم شد.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

تور کلر و اسکلوند، 2 ستاره تیم ملی سوئد بودند که در دهه 50 میلادی نقش مهمی در افتخارات این تیم ایفا کردند اما کنت اندرسون، مهاجم سابق و گلزن این تیم با 5 گل بهترین گلزن تاریخ سوئد در جام جهانی بوده و توماس برولین و هنریک لارسن نیز در جام های 1994 و 2002 نمایش های خاطره انگیزی ارائه داده اند.

فهرست تیم ملی سوئد در جام جهانی:

دروازه‌ بان‌ها: روبین اولسن، کارل یوهانسون، کریستوفر نوردفلت

مدافعان: مایکل لاستینگ، ویکتور لیندلوف، آندریاس گرانکوئیست، مارتین اولسن، لودویگ آگوستینسون، فیلیپ هلاندر، امیل کرافت، پونتوس جانسون

هافبک‌ ها: سباستین لارسن، آلبین اکدال، امیل فورسبرگ، گوستاو اسونسون، اسکار هیلمارک، ویکتور کلاسن، مارکوس رودن، جیمی دورماز

مهاجمان: مارکوس برگ، جان گیدتی، اولا تویوونن، ایساک تلین