لیگ ایران تراکتورسازی

رسمی؛ جان توشاک سرمربی تراکتورسازی شد

فوتبال ترایب- جان توشاک، سرمربی مشهور و نام آشنای فوتبال ترکیه که در گذشته هدایت تیم بزرگی مانند رئال مادرید را بر عهده داشته به عنوان سرمربی باشگاه تراکتورسازی انتخاب شد.

مالکیت این باشگاه پرطرفدار مدتی پیش تغییر یافت و محمدرضا زنوزی پس از اینکه مالکیت تراکتورسازی را از آن خود کرد به دنبال جذب یک سرمربی مطرح برای هدایت تراکتورسازی بود.

زنوزی مذاکرات خود را برای جذب جان توشاک، سرمربی سابق رئال مادرید آغاز کرد و با پیشرفت طی چند روز اخیر در مذاکرات در نهایت با او به توافق نهایی رسید.

دیروز جان توشاک به صورت رسمی با تراکتورسازی قراردادی 3 ساله امضا کرد تا رسما هدایت این تیم پرطرفدار را در لیگ هجدهم برعهده داشته باشد.

جان توشاک که سابقه هدایت تیم بزرگی مانند رئال مادرید را در کارنامه دارد، به نوعی کاشف گرت بیل ستاره ولزی و مشهور رئال مادرید نیز محسوب می شود.

در روزمه جان توشاک نشستن هدایت تیم هایی مثل اسپورتینگ لیسبون، لاکرونیا، بشیکتاش، تیم ملی مقدونیه، رئال سوسیداد نیز دیده می شود. توشاک روزهای حضور در تیم رئال سوسیداد اسپانیا موفق به کسب مقام قهرمانی در کوپا دل ری در سال ۱۹۸۶–۸۷ شد و سپس در رئال مادرید موفق به کسب مقام قهرمانی در لالیگا اسپانیا در فصل ۱۹۸۹– 1990 شد. وی همچنین در دیگر تیم اسپانیایی یعنی دیپورتیوو لاکرونیا در سوپر جام فوتبال اسپانیا در سال ۱۹۹۵ به مقام قهرمانی رسید.