جام جهانی 2018 ایران

دنیل ارزانی: بدهکار استرالیا بودم؛ هرگز به ایران فکر نکردم

فوتبال ترایب- دنیل ارزانی، بازیکن ایرانی الاصل تیم ملی استرالیا که قرار است با لباس کانگوروها در جام جهانی به میدان برود و لقب جوان ترین بازیکن این رقابت ها را نیز به خود اختصاص داده است، مدعی شد هرگز به انتخاب تیم ملی ایران فکر نکرده است.

دنیل ارزانی در پست هافبک هجومی و وینگر برای باشگاه فوتبال ملبورن سیتی و تیم ملی فوتبال استرالیا به میدان می رود و حالا قرار است در جام جهانی برای استرالیا بازی کند.

ارزانی که پدر و مادرش هر دو ایرانی هستند و خودش هم در ایران متولد شده، تجربه بازی در تیم‌های رده پایه استرالیا از زیر 17 سال تا زیر 20 سال و زیر 23 سال را در کارنامه داشته و حالا قرار است برای بزرگسالان هم به میدان برود.

در گذشته اخباری در مورد احتمال حضور او در تیم ملی ایران منتشر شده بود اما ارزانی مدعی شد حتی به این موضوع فکر هم نکرده و انتخاب او همیشه استرالیا بوده است.

دنیل ارزانی گفت: از من پرسیدند که برای تیم ملی ایران بازی می کنی یا استرالیا و من فقط در لیگ استرالیا بازی کرده بودم. هرگز به بازی در تیم ملی فوتبال ایران فکر نمی کردم.

با پدر و مادرم صحبت کردم. ما برای زندگی بهتر به استرالیا مهاجرت کرده بودیم. سرزمین پدری ام را ترک کردم و به کشور استرالیا بدهکار بودم و  این تصمیم درستی بود.