جام جهانی 2018 ایران

گل های ایران در جام جهانی؛ استقلال و پرسپولیس سهمی دارند؟

فوتبال ترایب- به نظر می رسد همانند جام جهانی 2014، این بار نیز استقلال و پرسپولیس سهمی در گلزنان تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 نداشته باشند. اگر ایران در روسیه 2018 به گل برسد، شانس ستاره هایی چون سردار، طارمی، جهانبخش، انصاری فرد و مهاجمان از دیگران بیشتر است و بعید است ستاره های قرمز و آبی موفق به گلزنی شوند.

جام جهانی 1978؛

در جام جهانی 1998 ایران در جریان شکست 1-4 برابر پرو و تساوی 1-1 مقابل اسکاتلند موفق به زدن 2 گل شد که گل برابر پرو توسط حسن روشن و گل مقابل اسکاتلند توسط ایرج دانایی فرد به ثمر رسید که هر 2 بازیکن عضو استقلال بودند تا آبی پوشان در این جام عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

جام جهانی 1998؛

ایران در جام جهانی 1998 نیز موفق به زدن 2 گل شد که هر 2 در جریان پیروزی برابر ایالت متحده به ثمر رسید. این بار گلزنان جام جهانی سهم پرسپولیس بوده و هم حمید استیلی و هم مهدی مهدوی کیا قرمزپوش بودند تا این بار نقش پرسپولیس در گلهای ایران پررنگ شود.

جام جهانی 2006؛

در جام جهانی 2006 این بار گلزنان تیم ملی بین 2 باشگاه بزرگ پایتخت تقسیم شدند. در اولین دیدار برابر مکزیک این یحیی گل محمدی بود که دروازه مکزیک را باز کرد و در بازی آخر برابر آنگولا سهراب بختیاری زاده موفق به گلزنی شد. البته این 2 بازیکن در آن مقطع هر 2 بازیکن صباباطری بودند اما یحیی ستاره سابق پرسپولیس و سهراب مدافع استقلال بود.

جام جهانی 2014؛

در جام 2014 ایران تنها موفق به زدن یک گل آنهم در دقایق پایانی برابر بوسنی شد که توسط رضا قوچان نژاد به ثمر رسید که هرگز تجربه پوشیدن لباس استقلال و پرسپولیس را نداشت تا جام قبلی اولین دوره ای لقب گیرد که 2 تیم بزرگ پایتخت سهمی در بین گلزنان ایران نداشته باشند.