جام جهانی 2018 ایران

از فرهاد مجیدی تا قلی زاده؛ پروازی که لحظه آخر کنسل شد

فوتبال ترایب- علی قلی زاده، وینگر تکنیکی و سابق سایپا که چند روز قبل رسما به شارلروا پیوست، آخرین خط خورده لیست تیم ملی ایران د جام جهانی بود تا او بازی های تیم ملی را به عنوان یک مسافر تماشا کند. به همین بهانه لیست بازیکنانی که در ثانیه آخر از رسیدن به جام جهانی بازماندند را بررسی خواهیم کرد؛

جام جهانی 1978- محمد پنجعلی

محمد پنجعلی یکی از پرسابقه ترین کاپیتان پرسپولیس و تیم ملی در جام جهانی 1978 بیست و سه سال سن داشت و حشمت مهاجرانی در آن مقطع وی را از لیست خط زده و به عنوان مسافر به جام جهانی برد اما پنجعلی دیگر هیچگاه فرصت نکرد در جام جهانی بازی کند.

جام جهانی 1998- فرهاد مجیدی

ستاره خوش سیمای که تازه در آن مقطع چند ماه بود به استقلال پیوسته بود، پای ثابت اردوهای محمد مایلی کهن و بعد از او تومیسلاو ایویچ پیش از جام جهانی بود اما در نهایت جلال طالبی تصمیم گرفت بازیکنانی چون بهنام سراج و علی لطیفی را به جام جهانی برده اما به عنوان آخرین بازیکن، نام فرهاد مجیدی 20 ساله را از لیست حذف کند.

جام جهانی 2006- ستار زارع

ستار زارع، مدافع چپ تیم ملی ایران تحت هدایت برانکو بود که سرمربی کروات علاقه زیادی به او داشته و علیرغم انتقادات از ستار زارع در ترکیب اصلی استفاده می کرد اما زارع به فاصله 48 ساعت قبل از شروع مسابقات مصدومیت شده و محرم نویدکیا جانشین او شد.

جام جهانی 2014 - محمد رضا خانزاده

در جام جهانی 2014  بیک زاده در آستانه جام جهانی با آسیب دیدگی مواجه شد و محمدرضا خانزاده جانشین او شد اما بیک زاده به هر صورت به جام جهانی رسید اما فرصت بازی پیدا نکرد و محمدرضا خانزاده که همراه تیم در برزیل حضور داشت از جمع ملی پوشان کنار گذاشته شد.