جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ مکزیک

فوتبال ترایب- تیم ملی مکزیک که در حال حاضر در رتبه 15 رنکینگ فیفا قرار گرفته است، امیدوار است بالاخره قادر به شکستن طلسم باخت در یک هشتم نهایی بعد از 6 دوره متوالی باشد.

شرایط فعلی:

مکزیک کار دشواری برای رسیدن به جام جهانی نداشت و همانند ادوار اخیر با اقتدار موفق شد جواز صعود به جام جهانی روسیه را کسب کند.

تیم ملی مکزیک در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف آلمان خواهد رفت و بعد از آن مقابل کره جنوبی و سوئد صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

تیم ملی مکزیک همانند دوره های اخیر تیمی یکدست را با هدایت کارلوس اوسوریو روانه مسابقات کرده و از بازیکنان موثری چون رافائل مارکز با تجربه ای فوق العاده، جووانی دوس سانتوس، خاویر هرناندز، رائول خیمنز و کارلوس ولا بهره می برد اما شاید خاویر هرناندز امید اول مکزیک در جام جهانی باشد

کارنامه مکزیک در ادوار مختلف جام جهانی:

مکزیک تا به حال 15 بار راهی جام جهانی شده و مجموعا در 53 دیدار، 14 پیروزی، 14 تساوی و 25 شکست حاصل کار تیم ملی مکزیک بوده است.

مکزیک تا به حال 2 بار و در ادوار 197 و 1986 میزبان بوده که بهترین عملکرد آنها نیز در همین دوره رقم خورده اما ایتالیا و آلمان در یک چهارم نهایی مانع صعود آنها به جمع 4 تیم پایانی شده اند.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

آنتونیو کارباخال با 5 دوره حضور متوالی در جام های جهانی در این زمینه رکورددار است که رافا مارکز در جام پیش رو به او خواهد رسید. همچنین بازیکنانی چون گوستاوو پنا در جام 1970، مانوئل نگرته زننده یکی از زیباترین گل های تاریخ جام جهانی در سال 1986 به بلغارستان و لوییس هرناندز در جام 1998 از بازیکنان تاثیرگذار مکزیک بوده اند.

فهرست تیم ملی مکزیک برای جام جهانی:

دروازه ‌بانان: خسوس کورونا، آلفردو تالاورا و گیرمو اوچوآ

مدافعان: ادسون آلوارس، اوسوالدو آلانیس، هوگو آیالا، خسوس گایاردو، میگل لایون، هکتور مورنو، کارلوس سالسیدو

هافبک‌ها:  مارکو فابیان، جوانی دوسانتوس، جاناتان دوسانتوس، آندرس گواردادو، هکتور هررا، رافائل مارکس

مهاجمان: خاویر آکینو، خاویر ارناندس، رائول خیمنس، ایروینگ لوسانو، اوریبه پرالتا، کارلوس ولا، خسوس کورونا