جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ سوئیس

فوتبال ترایب- سوئیس در سالهای اخیر پیشرفت زیادی داشته اما در رقابتی دشوار با پرتغال علیرغم هم امتیاز بودن دوم شد تا در نهایت با پیروزی در مرحله پلی آف راهی روسیه 2018 شود.

شرایط فعلی:

تیم ملی سوئیس در حال حاضر در رتبه ششم رنکینگ فیفا قرار داشته و از شانس بالایی برای صعود از گروه خود بعد از برزیل برخوردار است.

سوئیس در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف برزیل قدرتمند رفته و بعد از آن مقابل صربستان و کاستاریکا قرارخواهد گرفت.

ستاره تاثیرگذار:

گرانیت ژاکا هافبک قدرتی تیم ملی سوئیس که در 2 فصل اخیر عملکرد خوبی در ترکیب آرسنال داشته است، در حال حاضر در کنار ژردان شقیری بازیکنان نامدار تیم ملی سوئیس هستند. البته گرانیت ژاکا چند روز قبل دچار مصدومیت شد و هنوز حضور او در جام جهانی روسیه قطعی نیست.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

ژوزف هوگی، ستاره سالهای دور فوتبال سوئیس که سالها بهترین گلزن تاریخ فوتبال این کشور در عرصه ملی محسوب می شد، در جام جهانی 1958 موفق به زدن 6 گل شد اما بدشانس بود که همدوره با ژست فونتین فرانسوی بود که در آن دوره 13 گل زد و نتوانست عنوان آقای گلی این بازی ها را به دست آورد.

کارنامه سوئیس در ادوار مختلف جام جهانی:

سوئیس مجموعا تا به حال 33 بازی در تمام ادوار مختلف جام جهانی انجام داده که 11 پیروزی، 6 تساوی و 16 باخت حاصل کار این تیم بوده است.

تیم ملی سوئیس 2 بار و در جام های جهانی 1938 و 1954 که میزبان بود تا مرز صعود به نیمه نهایی رسیده است اما در مرحله یک چهارم نهایی به ترتیب مغلوب چکسلاواکی و اتریش شده و از رسیدن به این افتخار بازمانده است.

فهرست تیم ملی سوئیس برای جام جهانی:

سنگربانان: یان سومر (مونشن گلادباخ) رومن بورکی (بوروسیا دورتموند) گریگور کوبل (هوفنهایم) یوهان اموگو (لایپزیگ)

مدافعان: استفان لیخت اشتاینر (یوونتوس) جان جیورو (آنتالیااسپور) ریکاردو رودریگس (میلان) فابین شار (لاکرونیا) میشائیل لانگ (بازل) فرانکوئیس موبانجه (تولوز) سیلوان ویدمر (اودینزه) مانوئل آکانجی (بوروسیا دورتموند) نیکو الودی (مونشن گلادباخ)

هافبک‌ ها: والون بهرامی (اودینزه) ژردان شاکری (استوک سیتی) جلسون فرناندس (اینتراخت فرانکفورت) بلریم ژمایلی (بولونیا) استیون زوبر (هوفنهایم) گرانیت ژاکا (آرسنال) رمو فریولر (آتالانتا) دنیس زکریا (مونشن گلادباخ) ادمیلسون فرناندس (وستهام)

مهاجمان: هریس سفرووریچ (بنفیکا) جوزف درمیچ (مونشن گلادباخ) بریل امبولو (شالکه) ماریو گاورانوویچ (دیناموزاگرب)