جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ صربستان

فوتبال ترایب- صربستان بعد از جدایی از مونته نگرو و با شرایط فعلی برای دومین بار است که بعد از جام جهانی 2010 در مسابقات حاضر می شود و امدوار است بتواند حداقل از گروه خود صعود کند.

شرایط فعلی:

صربستان در مرحله گروهی جام جهانی بالاتر از تیم هایی چون ایرلند و ولز با گرت بیل موفق شد به عنوان تیم صدرنشین راهی جام جهانی 2018 روسیه شود.

صربستان در بازی اول خود به مصاف کارستاریکا رفته و به ترتیب بعد از آن مقابل کاستاریکا و تیم ملی برزیل در جام جهانی صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

الکساندر میترویچ گلزن تیم ملی صربستان که از فیزیک بدنی بسیار خوبی برخوردار است و مهاجمی قدبلند است که از قدرت بدنی و تکنیک خوبی برخوردار بوده، سرعت بالایی در بازی دارد و با وجود تنها 21 سال سن، با زدن 6 گل بهترین گلزن صربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی لقب گرفت و امید اول کشورش برای درخشش در روسیه خواهد بود اما در ترکیب صربستان ستاره هایی چون نمانیا ماتیچ و کولاروف باتجربه نیز حاضر خواهند بود.

کارنامه صربستان در ادوار مختلف جام جهانی:

صربستان برای اولین بار در جام جهانی 2010 در این رقابت ها حضور یافت اما در مرحله گروهی حذف شد اما در گذشته این کشور با نام یوگسلاوی در مسابقات شرکت می کرد که مجموعا 11 پیروزی، 6 تساوی و 16 شکست حاصل کار این تیم بود و بهترین عملکردش مربوط به دوره 1962 است که تا نیمه نهایی صعود کرد اما در نهایت چهارم شد.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

دراژان یرکوویچ، یکی از نامدارترین مهاجمان تاریخ فوتبال یوگسلاوی بود که در جریان صعود این تیم به نیمه نهایی جام 1962 عملکرد بسیار خوبی ارائه داده و با زدن 4 گل، یکی از 4 آقای گل این رقابت ها لقب گرفت که بزرگترین افتخار فردی یوگسلاوی در جام جهانی بوده است.

فهرست تیم ملی صربستان برای جام جهانی:

سنگربانان: مارکو دمیتروویچ(ایبار، اسپانیا)، ولادیمیر استویکوویچ(پارتیزان، صربستان)، پدراگ رایکوویچ(مکابی تل آویو، رژیم صهیونیستی) و الکساندر یووانوویچ(آرهوس، دانمارک)

مدافعان: الکساندر کولاروف(رم، ایتالیا)، برانیسلاو ایوانوویچ(زنیت، روسیه)،ماتیا ناستاسیچ(شالکه، آلمان)، آنتونیو روکاوینا(ویارئال، اسپانیا)،  میلوش ولیکوویچ(وردربرمن، آلمان)، نیکولا میلنکوویچ(فیورنتینا، ایتالیا)،  اوروش اسپاییچ(اندرلخت، بلژیک)،  دوشکو تودیچ(گوانگژو، چین) و  میلان رودیچ(ستاره سرخ، صربستان)

هافبک ها: سرگی میلینکوویچ-ساویچ(لاتزیو، ایتالیا)،  نمانیا ماتیچ(منچستریونایتد، انگلیس)، دوشان تادیچ(ساوتهمپتون، انگلیس)، آدام لیاییچ(تورینو، ایتالیا)،  نمانیا ماکسیموویچ(والنسیا، اسپانیا)،  آدام گروییچ(لیورپول، انگلیس)، فیلیپ کوستیچ(هامبورگ، آلمان)،  میات گاتسینوویچ(اینتراخت فرانکفورت، آلمان)، آندریا زیوکوویچ (بنفیکا، پرتغال)، لوکا میلیوویویچ(کریستال پالاس، انگلیس) و  نمانیا رادونیچ(ستاره سرخ، صربستان)

مهاجمان: الکساندر میتروویچ(فولام، انگلیس)، 26- الکساندر پریوویچ(پائوک، یونان) و لوکا یوویچ(اینتراخت فرانکفورت، آلمان)