جام جهانی 2018 اروپا

لیونل مسی- رونالدو؛ آخرین شانس برای فتح جام جهانی

فوتبال ترایب- لیونل مسی و رونالدو احتمالا آخرین جام جهانی خود را تجربه خواهند کرد و این 2 فوق ستاره امیدوار به لمس جام در آخرین فرصت خود هستند. در ادامه، عملکرد مسی و رونالدو در 3 دوره حضور در جام های جهانی را بررسی خواهیم کرد؛

جام جهانی 2006؛ لیونل مسی

لیونل مسی نیز در ام جهانی 2006 با لباس آرژانتین در 3 بازی حاضر شده و موفق شد در سومین بازی مرحله گروهی دروازه صربستان را باز کند. آلبی سلسته در مرحله یک چهارم نهایی با پذیرش شکست برابر آلمان در ضربات پنالتی از دور رقابت ها کار رفت.

جام جهانی 2006؛ کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو در جام جهانی 2006 در 6 بازی برای تیم ملی پرتغال به میدان رفت که تنها یک بار و از روی نقطه پنالتی موفق به باز کردن دروازه تیم ملی ایران شد اما پرتغال بعد از سالها به نیمه نهایی رسیده و موفق به کسب رتبه چهارم شد.

جام جهانی 2010؛ لیونل مسی

در جام جهانی 2010 لیونل مسی و کریستیانو رونالدو هر 2 شرایط خوبی را تجربه نکردند. لیونل مسی در 5 بازی با لباس آلبی سلسته حتی یک گل هم به ثمر نرساند و در نهایت تیم مارادونا با قبول شکست تلخ با 4 گل برابر آلمان در مرحله یک چهارم نهایی با جام جهانی خداحافظی کرد.

جام جهانی 2010؛ کریستیانو رونالدو

اما شرایط برای رونالدو هم خیلی با لیونل مسی متفاوت نبود. رونالدو با پرتغال تا مرحله یک هشتم پیش رفت اما در نهایت مغلوب اسپانیایی شد که جام جهانی را در انتها فتح کرد. ستاره پرتغالی در این دوره تنها یک بار موفق شد در مرحله گروهی دروازه کره شمالی را باز کند.

جام جهانی 2014؛ لیونل مسی

در جام جهانی 2014 لیونل مسی موفق شد 4 بار در مرحله گروهی برابر ایران (یک گل)، بوسنی ( یک گل) و نیجریه (2 گل) موفق به گلزنی شود اما در مراحل بعدی و تا فینال، مسی حداقل در امر گلزنی ناکام ماند و در نهایت به همراه تیم ملی آرژانتین با قبول شکست برابر ژرمن ها به نایب قهرمانی رضایت داد.

جام جهانی 2014؛ کریستیانو رونالدو

اما رونالدو به همراه پرتغال جام را با شکست 0-4 برابر آلمان آغاز کرد و در نهایت تک گل پیروزی بخش رونالدو برابر ایالت متحده نیز اثربخش نبود تا این بار پرتغال حذف در مرحله گروهی را تجربه کرده و رونالدو و هموطنانش ناکام راهی خانه شوند.