جام جهانی 2018 اسپانیا

سهم بارسلونا در قهرمانی جام جهانی؛ 13+10

فوتبال ترایب- باشگاه بارسلونا امسال نیز امیدوار است حداقل یکی از بازیکنانش قهرمانی در جام جهانی را در تیم های ملی کشور خود تجربه کنند.

بازیکنانی چون لیونل مسی در آرژانتین، کوتینیو در برزیل، دمبله و اومتیتی در فرانسه، سوارز در اروگوئه، تراشتگن در آلمان و ستاره های اسپانیایی بارسلونا از بازیکنانی هستند که احتمال دارد با تیم ملی کشور خود قهرمان جام جهانی شد و نماینده بارسلونا برای بالا بردن جام لقب بگیرند.

ویکتور والدس، کارلس پویول، ژاوی هرناندز، داوید ویا، پدرو، جرارد پیکه، سرخیو بوسکتس و آندرس اینیستا، همگی در ترکیب اسپانیا که در جام جهانی ٢٠١٠ قهرمان جام جهانی شد حضور داشته و در آن مقطع عضو بارسا بودند. همچنین ریوالدو در جام جهانی 2002 و روماریو در جام 1994 در همان مقطعی که عضو بارسا بودند قهرمانی جهان را تجربه کردند.

اما 13 بازیکن شامل هکتور اسکارون (اروگوئه ١٩٣٠)، دیگو مارادونا (آرژانتین ١٩٨٦)، رونالدو (برزیل ١٩٩٤ و ٢٠٠٢)، لیلین تورام، امانوئل پتی، لوران بلان، کریستوف دوگاری و تیری آنری (فرانسه ١٩٩٨)، ادمیلسون، بلتی و رونالدینیو (برزیل ٢٠٠٢)، جیانلوکا زامبروتا (ایتالیا ٢٠٠٦) و سسک فابرگاس (اسپانیا ٢٠١٠) نیز روزگاری عضو بارسا بوده اما در مقطعی که بازیکن تیم دیگری بودند قهرمان جام جهانی شده اند.