لیگ ایران استقلال

استقلال تابستان 97؛ متوسط مانند 96 یا خریدهای کارآمد؟

فوتبال ترایب- آبی پوشان در روزهای اخیر بازیکنان زیادی را به ترکیب اضافه کرده و تا اینجا الهیار صیادمنش، مرتضی آقاخان، محمد دانشگر، فرشاد محمدی مهر و روح الله باقری را جذب کرده است.

استقلال تابستان قبل نیز با توپ پر و ولخرجی فراوان راهی بازار نقل و انتقالات شده و بازیکنان جوان و باتجربه زیادی را با نظر علیرضا منصوریان به خدمت گرفت و تصاویر زیادی از خریدهای نیمه شب پندار توفیقی منتشر می شد

پژمان منتظری، حسن بیت سعید، داریوش شجاعیان، سجاد شهباززاده، سرور جپاروف، مجتبی جباری و مهدی قائدی بازیکنانی بودند که پیش از آغاز لیگ هفدهم با سر و صدای فراوان به استقلال ملحق شدند که در ادامه عملکرد آنها را به اختصار بررسی خواهیم کرد؛

خوب: پژمان منتظری تقریبا نیمی از فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد اما زمانیکه شرایط بازی کردن را پیدا کرد نمایش تقریبا خوبی در استقلال داشت و احتمالا بازیکن ثابت تیم ملی در جام جهانی خواهد بود.

خوب: داریوش شجاعیان که با مبلغ محموعا 4 میلیارد راهی استقلال شد، با آمدن شفر متحول شده و تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان استقلال شد اما مصدومیتی دشوار در بازی مقابل ذوب آهن باعث دوری 6 ماهه او از میادین شده است.

خوب: سرور چپاروف نیز یکی از بهترین بازیکنان استقلال در دوران شفر بود و با قدرت بازیخوانی خود تبدیل به بازیگردان اصلی آبی پوشان در میانه میدان شده بود و شفر علاقمند به حفظ این ستاره ازبکستانی برای فصل بعد است.

متوسط: مهدی قائدی نیز شروع خوبی در استقلال داشت اما یک تصادف شدید در اواسط فصل و حواشی ایجاد شده باعث شد این ستاره جوان بخش زیادی از سال را از دست بدهد تا برای فصل بعد شفر روی او حساب باز کند.

ضعیف: حسن بیت سعید که ابتدا وارث شماره 7 فرهاد مجیدی لقب گرفته بود،  تقریبا در بیشتر بازی های نیم فصل اول نیمکت نشین بوده و در نهایت در زمستان راهی فولاد شد که در زادگاه خود نمایش خوبی داشت و گل های زیادی برای فولاد به ثمر رساند.

ضعیف: سجاد شهباززاده تنها چند بازی در نیم فصل اول به میدان رفته و حتی یک گل هم برای استقلال به ثمر نرساند تا در اواسط فصل راهی تیم القطر شود تا در نهایت با نیم فصل بازی نکردن امسال راهی سپاهان شود.

ضعیف: مجتبی جباری اگرچه بعد از سر و صدای فراوان و بعد از 4 سال به استقلال بازگشت، اما از همان ابتدا با مدیر عامل این تیم به مشکل خورد و کمتر از 2 ماه بعد از آغاز فصل از ترکیب کنار گذاشته شد و هنوز هم نیز فرصت حضور در میادین را پیدا نکرده است.

عملکرد استقلال در کدام بازار نقل و انتقالات بهتر بوده است؟

Vote to see the results
31% - 7 votes
32% - 9 votes