جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ برزیل

فوتبال ترایب- تیم ملی برزیل که لقب پرافتخارترین تیم تاریخ جام جهانی را در اختیار دارد، امسال نیز به عنوان یکی از مدعیان اصلی فتح جام در جام جهانی 2018 روسیه نیز حضور خواهد داشت.

شرایط فعلی:
بعد از فاجعه جام جهانی 2014، حالا تیم ملی برزیل با رهبری تیته یکی از آماده ترین تیم های سالهای اخیر خود را در اختیار دارد که پر از ستاره است و بسیاری طلایی پوشان را مدعی اول قهرمانی در جام جهانی می دانند.
برزیل در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف سوئیس خواهد رفت و بعد از آن برابر کاستاریکا و صربستان صف آرایی خواهد کرد.

کارنامه برزیل در ادوار مختلف جام جهانی:

برزیل با کسب 5 قهرمانی در سالهای 1958، 1962، 1970، 1994 و 2002، پرافتخارترین تیم تمام ادوار است. آنها 2 بار نیز نایب قهرمان و 2 بار نیز به رتبه سوم رسیده اند. در مجموع سلسائو که تنها تیمی است که در تمامی دوره ها حضور داشته، در 104 بازی موفق به کسب 70 پیروزی، 17 تساوی و 17 باخت شده که عملکرد قابل ستایش است.

ستاره تاثیرگذار:

ترکیب فعلی سلسائو به حدی پر از ستاره است که یافتن نام یک بازیکن بسیار دشوار است. از آلیسون و ادرسون در دروازه تا مارسلو و مارکینیوش در خط دفاعی و کاسمیرو در میانه میدان باید گفت تا خط حمله ای قدرتمند با حضور نیمار، گابریل ژسوس و کوتینیو. اما اگر برزیل در سودای ششمین قهرمانی خود در جام جهانی است باید امیدوار باشد نیمار مصدومیت را کامل پشت سر گذاشته و در روسیه به مرز آمادگی برسد.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

نام بردن از ستاره های برزیل در جام جهانی کار آسانی نیست. لئونیداس در جام 1938، آدمیر در جام 1950، گارینشا و واوا در جام 1962 و رونالدو در جام 2002 آقای گل شده اند. پله و کارلوس آلبرتو تنها ستاره های تاریخ فوتبال هستند که 3 بار جام جهانی را فتح کرده اند و رونالدو نیز با 15 گل، دومین گلرن برتری تاریخ جام جهانی است.

فهرست تیم ملی برزیل برای جام جهانی:

سنگربانان:  آلیسون (رم) - مورالها (فلامینگو) - وورتون (پارانائنزه)

مدافعان: جیل (شاندونگ) - مارکینیوش (پاریسن ژرمن) - ژوائو میراندا (اینتر) - رودریگو کایو (سائوپائولو) - تیاگو سیلوا (پاریسن ژرمن) - دنی آلوز (یوونتوس) - فاگنر (کورینتیانس) - فیلیپه لوئیس (اتلتیکو مادرید) - مارسلو (رئال مادرید)

هافبک ها:  کاسمیرو (رئال مادرید) - فرناندینیو (منچستر سیتی) - جویلانو (زنیت) - لوکاس لیما (سانتوس) - پائولینیو (گوانگژو) - فیلیپه کوتینیو (لیورپول) - رناتو آگوستو (بیجینگ گوان) - ویلیان (چلسی)

مهاجمان: داگلاس کوستا (بایرن مونیخ) - روبرتو فیرمینو (لیورپول) - گابریل ژسوس (منچسترسیتی) - نیمار جونیور (بارسلونا)