جام جهانی 2018 آلمان

شش مدعی قهرمانی در جام جهانی 2018؛ مشکلات و نگرانی ها

فوتبال ترایب- تا کمتر از 2 هفته دیگر جام جهانی روسیه 2018 آغاز خواهد شد و تیم های مدعی این دوره در اردوهای اماده سازی برای حضوری مقتدرانه در روسیه هستند. در ادامه ما قصد داریم بزرگ ترین نگرانی 6 مدعی فتح جام جهانی یعنی برزیل، آلمان، فرانسه، اسپانیا، آرژانتین و بلژیک را بررسی کنیم.

تیم ملی برزیل

بی شک در حال حاضر بزرگ ترین مشکل تیم ملی برزیل آمادگی یا عدم آمادگی نیمار، ستاره خط حمله و امید اول سلسائو برای فتح روسیه 2018 است. این بازیکن خلاق هنوز به آمادگی کامل نرسیده و نیمار در روزهای اخیر بارها در تمرینات احساس درد داشته است. تیته بهتر از همه می داند اگر سلسائو در رویای فتح ششمین جام جهانی قرار دارد، بدون یک نیمار آماده شانس آنها به حداقل خواهد رسید.

تیم ملی آلمان

بزرگ ترین علامت سوال یوواخیم لوو در حال حاضر درون دروازه تیم ملی آلمان است. مانوئل نویر در هفته های اخیر عملکرد خوبی در تمرینات داشته و احتمالا به جام جهانی می رسد اما استفاده از بازیکنی که از سپتامبر سال گذشته در میادین حاضر نشده ریسک بزرگی است و باید دید در حضور سنگربان فوق العاده ای مانند تراشتگن، در نهایت سرمربی تیم ملی آلمان از کدام گزینه در ترکیب استفاده می کند.

تیم ملی فرانسه

خروس ها می دانند که برای فتح جام جهانی بعد از 20 سال، نیاز به رهبری یک پل پوگبای آماده در میانه میدان دارند اما این بازیکن حداقل یک فصل است از شرایط آرمانی به دور بوده و در دیدار دوستانه فرانسه برابر ایتالیا که دیشب انجام شد نیز مورد انتقاد هواداران قرار گرفته است. پل پوگبا ماه هاست از شرایط مساعد به دور بوده و دیدیه دشان امیدوار به تغییری ناگهانی از سوی او در آستانه جام جهانی است.

تیم ملی اسپانیا

لاروخا در همه پست ها بازیکنان آماده ای در اختیار دارد اما نمی توان آنچنان روی گزینه هایی چون دیگو کاستا یا یاگو آسپاس در خط حمله حساب کرد. در جام 2010 که اسپانیا قهرمان شد آنها از یک داوید ویا آماده در خط حمله بهره می بردند اما به نظر می رسد در ترکیب فعلی لاروخا یک مهاجم سطح بالا وجود ندارد و این بزرگ ترین نقطه ضعف آنها در مبارزه با دیگر مدعیان است.

تیم ملی آرژانتین

تیم سامپائولی اگرچه در خط حمله از ستاره های بزرگی بهره می برد اما اوضاع درون دروازه و خط دفاعی آنچنان روبراه نیست و با مصدومیت سرخی رومرو، شرایط آلبی سلسته در دروازه از قبل هم نامشخص تر شده است. فراموش نکنید آنها مدتی قبل با 6 گل مغلوب اسپانیا شدند و تاریخ نشان می دهد برای فتح جام جهانی، هر تیمی به یک سنگربان بزرگ و یک خط دفاعی با ضریب اشتباهات پایین نیاز دارد.

تیم ملی بلژیک

روبرتو مارتینز بی شک یکی از پرستاره ترین تیم های جام جهانی را در اختیار دارد و با ستاره هایی چون دی بروین، هازارد و لوکاکو رسیدن به هر رویایی در روسیه امکان پذیر است. اما بلژیک تیمی بی تجربه و با تمرکزی پایین خصوصا در مقاطع سرنوشت ساز و حساس جام است و مارتینز امیدوار است این نقیصه گریبان آنها را در جام جهانی نگیرد.