اروپا اسپانیا

جدایی زیدان به نفع و به ضرر چه بازیکنانی شد؟

فوتبال ترایب- زین الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید روز پنج شنبه در اقدامی عجیب استعفا داد و در این میان این اقدام به سود برخی بازیکنان و به ضرر برخی دیگر شد. مارکا در گزارشی، سودکنندگان و ضررکنندگان جدایی زین الدین زیدان را معرفی کرده است.

بازیکنان متضرر:

در بین بازیکنان متضرر شاید رونالدو، ناواس و بنزما بیش از دیگران ضرر کردند. کریستیانو رونالدو رابطه بسیار خوبی با زیدان داشت و در 3 فصل اخیر زیر نظر او از لحاظ فیزیکی در اوج بوده و انواع افتخارات را درو کرد.

همچنین علیرغم نمایش های پر فراز و نشیب، کیلور ناواس سنگربان مورد اعتماد زیدان بود و در راه فتح 3 لیگ قهرمانان، این گلر کاستاریکایی درون دروازه رئال مادرید قرار داشت.

همچنین کریم بنزما دیگر مهاجمی بود که علیرغم انتقادات شدید در بیشتر موارد مورد اعتماد زین الدین زیدان قرار داشت اما حالا شاید دیگر زمان جدایی او فرا رسیده است.

بازیکنان متنفع:

بی شک بیش از دیگران، گرت بیل بوده که از جدایی زیدان سود خواهد برد. نیمکت نشینی های متوالی باعث شد اخبار در مورد جدایی این ستاره ولزی از رئال مادرید به اوج برسد اما حالا او ممکن است در فصول بعدی نیز در برنابئو به میدان برود.

همچنین بازیکنان حوانی چون دنی سبایوس، اشرف حکیمی و بورخا مایورال که خیلی در فصل جاری فرصت چندانی برای بازی کردن پیدا نکردند و زیدان خیلی اعتقادی به آنها نداشت نیز می توانند در صورت ابراز تمایل سرمربی جدید در فصول بعدی در اردوی رئال مادرید حضور داشته باشند.